SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Louis van Gaal: ‘Kazanan sahada belirlenir! Şampiyon ilan edilemez… Mantıklı değil’

Louis van Gaal, liglerin olduğu gibi tescil edilmesi yönündeki görüşlere yanıt verdi. Van Gaal, "Futbolda kazanan takım sahada belirlenir. Bazı takımlar, corona virüsü krizini kendi çıkarları için kullanmaya çalışıyor" dedi.

Güncellenme: 00:11, 05/04/2020
Louis van Gaal: ‘Kazanan sahada belirlenir! Şampiyon ilan edilemez… Mantıklı değil’

Hollandalı teknik direktör Louis van Gaal, liglerin mevcut durumuyla tescil edilmesini destekleyen fikirlere tepki gösterdi. Hollanda’nın Algemeen Dagblad gazetesine konuşan Van Gaal, kazananın sahada belirlenmesi gerektiğini söyledi.

“Futbolda kazanan takım sahada belirlenir. Bazı takımlar, corona virüsü krizini kendi çıkarları için kullanmaya çalışıyor” diyen deneyimli çalıştırıcı “25 maç sonunda Ajax’ı aynı puandaki AZ’nin önünde diye şampiyon ilan edecek bir mekanizma olamaz. Sezonun 3’te 1’lik bölümü var. Bu mantıklı değil” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABER Belçika, UEFA`ya iptal kararını savunacak: `Sezon iptal olursa Avrupa`yı unutun!` Belçika, UEFA`ya iptal kararını savunacak: `Sezon iptal olursa Avrupa`yı unutun!`

Belçika’da, kulüpler 15 puan farkla lider olan Club Brugge’ün şampiyonluğuna onay vermişti. 15 Nisan’da alınacak nihai karar öncesi UEFA ise bu geçmesi çıkması halinde Belçika takımlarının gelecek sezon Avrupa kupalarında yer alamayacağını söylemişti.

Belçika’nın yanı sıra Hollanda’da da sezonun olduğu şekilde tescil edilmesi yönünde tartışmalar sürüyor. Van Gaal ise UEFA ve FIFA’nın takvimi esnetmeye hazır olduğuna dikkat çekerek corona virüsü krizi atlatılana kadar futbol oynanmaması gerektiğinin de altını çizdi.

Yayınlanma Tarihi:22:17,