SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’da maaş krizi! Önce kesildi…

Tüm dünyayı sarsan corona virüsü felaketinde futbolcudan indirim isteyen Galatasaray, işe kulüp personeliyle başladı, tepkiler üzerine geri adım atıldı.

Güncellenme: 09:34, 03/04/2020
Galatasaray’da maaş krizi! Önce kesildi…

Vatandaşın sağlıkla değil işleriyle de sınandığı dönemde Galatasaray'da tepki çeken bir olay yaşandı. Önceki gün kulüp personeline maaşlar kesintiyle yatırıldı. Çalışanların hak edişlerinden yüzde 30'luk bir indirim yapıldı. Bu durum beklenenden büyük tepki çekti. “Adamlar Messi'den kesiyor, bizimkiler güvenlikçiden” mesajları atıldı.

Bunun üzerine yönetim, sorunun sıcak para girişinden kaynaklandığını ifade edip kesilen miktarın ödeneceğini duyurdu. Yaşanılan bu krizin ardından çalışanların maaşlarında yapılan kesinti ertesi gün hesaplarına yatırıldı.

Diğer kulüplerde de durum parlak değil. Siyah-beyazlılarda personelin üç aydır maaş almadığı belirtiliyor. Amatör şubelere ise 2020 yılında hiç para yatırılmadı. Fenerbahçe'de futbolcular iki ay içeride. Buna rağmen Başkan Ali Koç, maddi sıkıntının personele hissettirilmeyeceğini açıkladı.

BARÇA, JUVE VE BAYERN ÖRNEK OLDU

  • İspanyol devi Barcelona, futbolcu maaşlarını yüzde 70 oranında düşürdü.
  • İtalyan devi Juventuslu futbolcular haziran ayına kadar olan maaşlarını kulübe bıraktı, çalışanlarda sıkıntı yok.
  • Almanya’da Bayern, Dortmund ve Schalke'li futbolcular maaşlarının yarısından, M'gladbach ve Union Berlin futbolcuları ise tamamından vazgeçti.
Yayınlanma Tarihi:08:54,