SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Murat Cavcav’ın kız kardeşi Fatma Jale Cavcav hayatını kaybetti

Gençlerbirliği Kulübü Başkanı Murat Cavcav'ın kız kardeşi Fatma Jale Cavcav'ın vefat ettiği bildirildi.

Güncellenme: 15:19, 02/04/2020
Murat Cavcav’ın kız kardeşi Fatma Jale Cavcav hayatını kaybetti

Süper Lig ekibi Gençlerbirliği Kulübü Başkanı Murat Cavcav’ın 60 yaşındaki kız kardeşi Fatma Jale Cavcav’ın vefat ettiği kulübün resmi internet sitesinden açıklandı.

Kırmızı-siyahlı kulüpten yapılan açıklamada, Başkan Cavcav’ın kız kardeşinin dün vefat ettiği belirtilerek, “Fatma Jale Cavcav'ın vefatını büyük üzüntüyle öğrendik. Merhumeye Allah'tan rahmet, başta Nazan Cavcav, başkanımız Murat Cavcav ve kardeşi Önder Cavcav ile yakınlarına başsağlığı dileriz.” denildi.

Gençlerbirliği ve Türk futbolunun efsane isimlerinden İlhan Cavcav, 2015 yılında İnci Döndaş’a verdiği röportajda kızı Fatma Jale Cavcav’dan şu ifadelerle söz etmişti;

“Biri kız, iki erkek üç çocuğum var. Kızım 55 yaşında ve rahatsız. Ana rahmindeyken kafatası kemikleri birbirine kaynadı. Konuşamıyor, hareket edemiyor. İki oğlum var biri inşaatçı, diğeri benimle birlikte çalışıyor. Beş de torunum var. Biz 17 kardeştik.”

– Kızınızın konuşamadığını söylediniz. O size bu hayatta ne öğretti?

Anne-baba lafı dinlemeyenin akıbetinin meçhul olacağını… Biz 17 kardeştik. 21 yaşımdayken evlendim. Karım doğum yapacak, bizim çocukluğumuzda Ankara'da Hamamönü'nde Ebe Rana diye bir kadın vardı. O zamanlar bütün Ankara'yı bu kadın doğurtmuş ve o kadar yoğun ki randevu almak mümkün değil! Ben de rahmetli anneme ‘Ebeye razı değilim, doğumevine gideceğiz' dedim. O da babama söylemiş babam ise ‘Olmaz, Ebe Rana eve gelsin' demiş. Zehra Kayaalp diye bir doktor var, eşi de Erdoğan Kayaalp. Zeynep Hanım doğumcu, bizim de komşumuz. Doğum başlayınca kadın doktoru getirdim. Evde bekliyorum acaba bebek kız mı olacak erkek mi olacak diye. Bebek doğmadı. Doktor sonra kocasını çağırdı, çocuk ana rahminden çıkmış doğum olmuyor, kocası kadına ‘Çocuğu mahvetmişsin, Allah belanı versin' demiş. Adam eşimi doğurttu. Kızım oldu diye bir ay ağladım! Bize o zaman ‘Bir kızın olacağına üç tane oğlun olsun' derlerdi. Keşke iki tane oğlum olacağına 22 kızım olsaydı.

– Neden?

Kızlar anne ve babasına daha düşkün. O zaman babamın lafını dinleyip Ebe Rana'yı çağırsaydım bugün kızım Jale, mavi gözlü ve aslan gibiydi.”

Yayınlanma Tarihi:10:26,