Marc Overmars: UEFA ve KNVB’yi, bir hafta önceki Donald Trump’a benzetiyorum’

Hollanda Futbol Federasyonu'nun ligi 3 Haziran'a kadar bitirmeyi planladığını açıklamasının ardından Ajax Sportif Direktörü Marc Overmars bu karara tepki gösterdi. Overmars, "UEFA ve Hollanda Futbol Federasyonu'nu, bir hafta önceki ABD Başkanı Donald Trump'a benzetiyorum" dedi.

Hollanda’da corona virüsü salgını nedeniyle ligler 1 Haziran’a kadar ertelenirken UEFA’nın bugün yaptığı açıklamanın ardından tartışmalar yeniden alevlendi.

55 üye ülke federasyonu ile toplantı yapan UEFA, bütün organizasyonları ikinci bir karara kadar ertelerken, devam eden sezonların Ağustos ayına kadar tamamlanabileceğini belirtti.

Yaşanan gelişmelerin üzerine açıklama yapan Hollanda Futbol Federasyonu, Haziran ayında ligleri yeniden başlatarak 3 Ağustos’ta tamamlamayı planladıklarını duyurdu.

SON DAKİKA | Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi maçları askıda! UEFA, Haziran ayında oynanması planlanan UERO 2020 play-off maçlarının ertelenmesinin ardından Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi maçlarının da ikinci bir karara kadar askıya alındığını duyurdu. Açıklamada, UEFA`ya bağlı tüm organizasyonlar, hazırlık maçları da dahil olmak üzere, bir sonraki bildirime kadar ertelenmiştir denildi. Bu kararla İstanbul`da oynanacak Şampiyonlar Ligi finali de ertelenmiş oldu. İlgili Haberi Oku

De Telegraaf’a konuşan Ajax Sportif Direktörü Overmars ise sezonun sonlandırılması gerektiğini söylerken, “Neden şu anda para önemli ve halk sağlığı önemsiz? Federasyonun bağımsız bir karar vermesini umuyordum ama UEFA’nın arkasına saklanıyorlar” ifadelerini kullandı.

Avrupa ülkelerinin UEFA’ya baskı yaptığını söyleyen Overmars, “Hollanda’daki televizyon gelirlerine İspanya, İngiltere, İtalya ve Almanya’daki kadar bağımlı değiliz. Bence büyük ülkeler her ne pahasına olursa olsun maçların yapılması için UEFA’ya baskı yaptılar. UEFA da bundan faydalanıyor çünkü Şampiyonlar Ligi’ni oynamak ya da oynamamak yüz milyonlarca Euro fark anlamına geliyor” dedi.

“BİR HAFTA ÖNCEKİ TRUMP’A BENZETİYORUM”

UEFA ve Hollanda Futbol Federasyonu hakkında sert yorumlarda bulunan Overmars, “UEFA ve KNVB’yi bir hafta önceki ABD Başkanı Donald Trump’a benzetiyorum. O da ‘ekonomi corona virüsünden daha önemli’ diyordu. Merhaba! Hollanda’da her gün 100 kişiden fazla insan corona virüsü yüzünden ölüyor” şeklinde konuştu.

Pepe Reina`nın corona virüsü tecrübesi: 25 dakika nefes alamadım İngiltere Premier Lig takımlarından Aston Villa`nın tecrübeli file bekçisi Pepe Reina, corona virüsü belirtileri yaşadığı anları anlatırken sonsuz korku ifadelerini kullandı. 37 yaşındaki kaleci evinde karantinada olduğunu söylerken semptomların en belirgin olduğu anlar için hayatımın en kötü anlarından dedi. İlgili Haberi Oku

SKOR DIŞ HABER
00:042 Nisan 2020