SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Marc Overmars: UEFA ve KNVB’yi, bir hafta önceki Donald Trump’a benzetiyorum’

Hollanda Futbol Federasyonu'nun ligi 3 Haziran'a kadar bitirmeyi planladığını açıklamasının ardından Ajax Sportif Direktörü Marc Overmars bu karara tepki gösterdi. Overmars, "UEFA ve Hollanda Futbol Federasyonu'nu, bir hafta önceki ABD Başkanı Donald Trump'a benzetiyorum" dedi.

SKOR DIŞ HABER
Güncellenme: 00:13, 02/04/2020

Hollanda’da corona virüsü salgını nedeniyle ligler 1 Haziran’a kadar ertelenirken UEFA’nın bugün yaptığı açıklamanın ardından tartışmalar yeniden alevlendi.

55 üye ülke federasyonu ile toplantı yapan UEFA, bütün organizasyonları ikinci bir karara kadar ertelerken, devam eden sezonların Ağustos ayına kadar tamamlanabileceğini belirtti.

Yaşanan gelişmelerin üzerine açıklama yapan Hollanda Futbol Federasyonu, Haziran ayında ligleri yeniden başlatarak 3 Ağustos’ta tamamlamayı planladıklarını duyurdu.

İLGİLİ HABER SON DAKİKA | Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi maçları askıda! SON DAKİKA | Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi maçları askıda!

De Telegraaf’a konuşan Ajax Sportif Direktörü Overmars ise sezonun sonlandırılması gerektiğini söylerken, “Neden şu anda para önemli ve halk sağlığı önemsiz? Federasyonun bağımsız bir karar vermesini umuyordum ama UEFA’nın arkasına saklanıyorlar” ifadelerini kullandı.

Avrupa ülkelerinin UEFA’ya baskı yaptığını söyleyen Overmars, “Hollanda’daki televizyon gelirlerine İspanya, İngiltere, İtalya ve Almanya’daki kadar bağımlı değiliz. Bence büyük ülkeler her ne pahasına olursa olsun maçların yapılması için UEFA’ya baskı yaptılar. UEFA da bundan faydalanıyor çünkü Şampiyonlar Ligi’ni oynamak ya da oynamamak yüz milyonlarca Euro fark anlamına geliyor” dedi.

“BİR HAFTA ÖNCEKİ TRUMP’A BENZETİYORUM”

UEFA ve Hollanda Futbol Federasyonu hakkında sert yorumlarda bulunan Overmars, “UEFA ve KNVB’yi bir hafta önceki ABD Başkanı Donald Trump’a benzetiyorum. O da ‘ekonomi corona virüsünden daha önemli’ diyordu. Merhaba! Hollanda’da her gün 100 kişiden fazla insan corona virüsü yüzünden ölüyor” şeklinde konuştu.

İLGİLİ HABER Pepe Reina`nın corona virüsü tecrübesi: 25 dakika nefes alamadım Pepe Reina`nın corona virüsü tecrübesi: 25 dakika nefes alamadım

Yayınlanma Tarihi:00:04,