SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kevin De Bruyne: ‘Emekliliğimi en az 2 sene erteledim’

Manchester City'nin Belçikalı yıldızı Kevin De Bruyne, sosyal medya hesabından önemli açıklamalarda bulundu. Yıldız isim futbola hemen dönmek istediğini ve emekliliği 2 yıl ertelediğini söyledi.

Güncellenme: 08:16, 02/04/2020
Kevin De Bruyne: ‘Emekliliğimi en az 2 sene erteledim’

Manchester City’nin yıldızı Kevin De Bruyne, sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. Belçikalı yıldız, corona virüs nedeniyle yaşanan karantina döneminde futbolu ne kadar özleyeceğini anlamasından dolayı, emekliliğini 2 yıl erteleyeceğini açıkladı.

Corona virüs pandemisi birçok spor organizasyonunun ertelenmesine ya da iptal edilmesine neden oldu. Premier Lig sezonu da en az 30 Nisan’a kadar ertelendi. 2018-2019 sezonunda sakatlığı nedeniyle çokça maç kaçıran De Bruyne, bu sezon ise özüne dönmüştü. 28 yaşındaki futbolcu, bu sezon 35 resmi maça çıktı ve takımına 9 gol ve 20 asistlik katkı sağladı.

“EN AZ 2 SENE FAZLA OYNAYACAĞIM”

Instagram hesabından açtığı canlı yayında konuşan Belçikalı yıldız; “Eşime biraz daha uzun süre oynayacağımı söyledim. Karantina sona erdikten sonra evde duramam. En az iki sene fazla oynamak istiyorum.” dedi.

De Bruyne çocuklarının hastalığı nedeniyle ülkesi Belçika’ya dönemediğini de anlattı. Belçikalı bu durum için; “İki haftadır evdeyim. Başlangıçta çocuklarım biraz hastaydı ve onlar için endişelendim. Ancak şu an iyi durumdalar. Hastalıkları 8-9 gün sürdü ve ne zaman ne olacak bilemezsiniz. İnsanlar neden Belçika’ya dönmediğimi sordular. Çünkü burada karantinaya girdim ve ailemle beraber kalacağım.” dedi.