SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Vincent Kompany futbolcuların parasını ödemeyi teklif etti

Anderlecht'in hem teknik direktörü ve hem futbolcusu olan Vincent Kompany, kulübün teklif ettiği maaş kesintisi konusuna sıcak bakmayan futbolcuların 1 aylık parasını ödeyebileceğini söyledi. Yıldız ismin bu jesti Belçika'da gündem oldu.

SKOR DIŞ HABER
Güncellenme: 14:06, 01/04/2020
Vincent Kompany futbolcuların parasını ödemeyi teklif etti

Belçika’nın köklü kulüplerinden Anderlecht’te hem teknik direktör hem de futbolcu olan Vincent Kompany, corona virüsü nedeniyle yaşanan ekonomik zorluklar için kulübün yönetimine ilginç bir öneride bulundu.

11 yıl Manchester City forması giydikten sonra bu sezon başında Anderlecht’e imza atan 33 yaşındaki Belçikalı, kulübün maaş kesintisi durumunda hem öğrencileri hem de takım arkadaşı olan futbolcuların 1 aylık maaşını ödeyeceğini belirtti. Kendi cebinden ödeme yapmayı teklif eden Kompany ayrıca kendi maaşından da feragat edeceği yazıldı.

Belçika basınında yer alan haberde, Anderlecht’in maaş kesintisi talebine bazı futbolcuların soğuk yaklaştığı ve paralarında herhangi bir kayba uğramak istemediği yazıldı.

İLGİLİ HABER Tottenham Başkanı Daniel Levy işçilerin maaşında kesintiye gidileceğini duyurdu Tottenham Başkanı Daniel Levy işçilerin maaşında kesintiye gidileceğini duyurdu

Ülke basınında geniş yankı bulan haber sonrasında Belçika futbolunda büyük alkış alan Vincent Kompany için sosyal medyada taraftarlar teşekkür mesajları paylaştı.

15 yaşında Anderlecht alt yapısına giren 17 yaşında A takıma yükselen Kompany, 2006 yılında Hamburg’a transfer olurken yetiştiği kulübe 10 milyon Euro kazandırmıştı.

Yayınlanma Tarihi:13:42,