SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Pepe Reina’nın corona virüsü tecrübesi: 25 dakika nefes alamadım

İngiltere Premier Lig takımlarından Aston Villa'nın tecrübeli file bekçisi Pepe Reina, corona virüsü belirtileri yaşadığı anları anlatırken "sonsuz korku" ifadelerini kullandı. 37 yaşındaki kaleci evinde karantinada olduğunu söylerken semptomların en belirgin olduğu anlar için "hayatımın en kötü anlarından" dedi.

Birçok Avrupa devinin kalesini koruyan ve son olarak Aston Villa forması giyen 37 yaşındaki İspanyol kaleci Pepe Reina, corona virüsü salgınından nasibini alan futbolcular arasında.
Yaklaşık iki hafta önce corona virüsü belirtileri yaşayan ve konuyla ilgili olarak Corriere dello Sport'a özel bir röportaj veren Reina, "Şu an tek yaptığım corona virüsü ile girdiğim savaşı kazanmak" dedi.
Birçok semptom taşımasına rağmen kendisine test yapılmayan ve evde karantinaya giren Reina, "Virüsün ilk belirtilerini yaşadıktan sonra çok yorgun hissettim. Ateş, kuru öksürük ve hiç bitmeyen bir baş ağrım vardı. Yorgunluk hissi hiç geçmiyordu" ifadelerini kullandı.
Yaşadıklarını anlatan İspanyol yıldız, "Uzun süre nefessiz kaldığım anlar en zor zamanlarımdı, 25 dakika boyunca oksijensiz kaldım. Hayatımın en kötü anıydı" şeklinde konuştu.
Nefessiz kalmanın verdiği korkudan bahseden Reina, "Oksijen alamadığımı anladığımda gerçekten korktum. Sonu olmayan bir korku, sanki boğazım birden bire kapanmıştı. Sonuç olarak ilk 6-7 günü evden çıkmadan geçirdim" sözlerini sarfetti.
Geçtiğimiz hafta corona virisüne yakalandığından şüphelendiğini açıklayan Reina, "Burada gerçekten kötü hissetmiyorsanız test yapmıyorlar. Semptomlara sahip olduğumu düşünüyorum. Biz büyük evlerde yaşayan ve büyük bahçelere sahip insanlarız. Asıl 70 metrekare evde iki çocukla yaşayan insanlar için endişeliyim" demişti.
Barcelona altyapısında yetişen Reina, 2002'de Villarreal'e transfer oldu. 2005-2013 yılları arasında Liverpool kalesini koruyan tecrübeli file bekçisi, sonrasında Napoli, Bayern Münih ve Milan gibi ekiplerde mücadele etti.
37 yaşındaki tecrübeli kaleci, sezon başında Milan'dan Aston Villa'ya kiralık olarak gönderilmişti.