SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Paulo Dybala: ‘Ronaldo’ya ondan nefret ettiğimizi söylediğimde…’

Corona virüsüne yakalanan ve karantinada günlerini geçiren Juventus'un yıldız futbolcusu Paulo Dybala, Arjantin Milli Takımı'nın internet sitesine verdiği röportajda Lionel Messi ve Cristiano Ronaldo'ya dair çok konuşulacak açıklamalar yaptı.

İtalya'da Juventus forması giyen ve corona virüsü testleri pozitif çıkan yıldız futbolcu Paulo Dybala, Arjantin Milli Takımı'nın internet sitesine samimi açıklamalar yaptı.
Hafif öksürük gibi hafif semptomlara sahip olan Dybala, karantinaya girdiği evinde çalışmalarını sürdürürken, milli takımdan arkadaşı Messi ve Juventus'tan arkadaşı Ronaldo hakkında ses getirecek sözler sarfetti.
Geçen yaz, Messi ile birlikte oynamanın zor olduğunu çünkü yıldız futbolcunun Barcelona'daki oyun stiline ve rolüne adapte olamadığını söyleyen Dybala, bu açıklamaların hata olduğunu söyledi.
Milli Takım'ın internet sitesine konuşan Dybala, "Bu durumu farklı şekilde anlatmalıydım. Sözlerimi kötü niyetle anlamak isteyen insanlar oldu. Takım arkadaşımı asla eleştirmeye çalışmadım, sadece bir şeyleri geliştirmek istedim" dedi.
Arjantin Milli Takımı ile 29 maça çıkan ama sadece 2 gol atan Dybala, "Arjantin için daha fazlasını vermek isterdim" derken fazla forma şansı bulamamasıyla ilgili olarak, "Leo ile konuştum çünkü ikimiz de benzer oyuncularız ve bunu sorun etmiyorum" ifadelerini kullandı.
Hem Cristiano Ronaldo, hem de Lionel Messi ile birlikte oynayan nadir futbolculardan olan Dybala, Portekiz'in dünya yıldızı ile tanıştıktan sonra onun hakkındaki fikirlerinin değiştiğini söyledi.
"Hiçbirimiz onu tanımıyorduk ama takıma gelir gelmez onun mükemmel ve aşırı sosyal biri olduğunu keşfettik. Açıkçası onu tanıdıktan sonra olumlu bir şekilde gerçekten şaşırdım" diyen Dybala, bu görüşlerini Ronaldo ile paylaştığını da itiraf etti.
Bir yolculuk esnasında Ronaldo ile konuştuğunu söyleyen Dybala, "Arjantinliler olarak ondan senden nefret ediyoruz. Ama farklı biriyle tanıştım. Beni şaşırttın' dedim. O da gülümseyerek 'Ben buyum. Bu tarz eleştirilere alışığım' yanıtını verdi" şeklinde konuştu.