SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

J1 ekiplerinden Vissel Kobe’de corona virüsü vakası! Japonya 1. Ligi’nde ilk!

J1 League ekiplerinden Vissel Kobe, 29 yaşındaki sol bek Gotoku Sakai'nin corona virüsü testinin pozitif çıktığını açıkladı. Sakai kariyerinde daha önce Stuttgart ve Hamburg forması da giymişti.

SKOR DIŞ HABER
Güncellenme: 20:31, 30/03/2020
J1 ekiplerinden Vissel Kobe’de corona virüsü vakası! Japonya 1. Ligi’nde ilk!

Japonya 1. Ligi J1 League ekiplerinden Vissel Kobe’nin formasını giyen deneyimli Japon futbolcu Gotoku Sakai’nin corona virüsü testinin pozitif çıktığı oyuncunun kulübü tarafından açıklandı.

Eski Barcelonalı oyuncular Andres Iniesta, Thomas Vermaelen, David Villa ve Sergi Samper’in de forma giydiği Vissel Kobe’den yapılan açıklamada milli takım forması da giyen Japon futbolcunun gün gün semptomlarının gelişimine de yer verildi.

Sakai’nin 25 Mart’ta yorgunluk hissettiği, 26 Mart’ta antrenman yapmadığı, baş ağrısı çektiği ve üst solunum yollarında problem yaşayarak hastaneye götürüldüğü, 27 Mart’ta gece ateş, baş ağrısı ve boğaz ağrısı hissettiği yazıldı.

İLGİLİ HABER Ashley Young: `Kanser hastası arkadaşımın yaşadıklarını düşünüyorum... Evde kalmak zor değil` Ashley Young: `Kanser hastası arkadaşımın yaşadıklarını düşünüyorum... Evde kalmak zor değil`

28 Mart’ta NBA yıldızı Rudy Gobert’in de söz ettiği semptomlardan olan koku alamama semptomunu gösteren Sakai’ye PCR yöntemi ile corona virüsü testi yapıldı ve yıldız futbolcuya 30 Mart’ta Covid-19 teşhisi konuldu.

Oyuncu yaptığı açıklamada zahmet verdiği herkesten özür dilerken, önlemler alarak çalışmaya devam edenlere de kolaylıklar diledi. Kariyerinde bir dönem Stuttgart ve Hamburg forması da giymiş olan 29 yaşındaki sol bek kimseyi enfekte etmiş olmamayı umduğunu dile getirdi ve mesajını endişe yarattığı ve zahmet verdirdiği herkesten özür dileyerek noktaladı.

Yayınlanma Tarihi:20:30,