SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın’dan Talisca açıklaması

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, siyah beyazlı kulübün Instagram hesabındaki canlı yayına oyuncu Zafer Algöz ile birlikte katıldı. Brezilyalı futbolcu Anderson Talisca'nın transferi ve corona virüsü salgını nedeniyle ertelenen Süper Lig'in, mevcut haliyle tescili hakkında konuşan Yalçın önemli ifadeler kullandı.

"Talisca'nın futbolculuğuyla ilgili söyleyecek kelime yok. Çok etkili bir oyuncu. Kim takımında görmek istemez? Şartlar çok sağlıklı değil, ne olacağı belli değil. Talisca'yı tabiki takımda isterim, kim istemez ama şartlar pek elverişli değil. Keşke gelse."
"Onu alalım, bunu alalım gibi yorumlar yapıyor arkadaşlar. Öyle her istediğimiz oyuncuyu alamıyoruz. Öyle bir durum yok ortada. Biz de isteriz Fabri'yi de alalım, öbürünü de alalım ama öyle bir durum yok ortada."
"Biz Talisca'yı normal şartlarda alamayız. Talisca'nın Çin'de kazandığı parayı Türkiye'de ödeyecek takım zor bulunur. Bu işler öyle kolay değil. O gitsin bu gitsin diyorlar. Play-Station'da takımlar kuruluyor ya, normal hayatı da öyle zannedenler var."
"2 haftadır evdeyiz, hiçbir şey yaptığım yok. Sıkıntıdan 1-2 arkadaşıma gidiyorum bazen. Sakaldan belli oluyor zaten evde oturduğum. Sabah kalkıyoruz corona, akşam yatıyoruz corona. Biraz espri yapmak lazım. Biraz gündem değişsin."
"Lig bu haliyle tescil olursa, kimse bundan memnun olmaz. Nasıl tescil edeceksin yani? Çok sağlıklı değil. Bu olaylar mutlaka bir gün bitecek. Nisan ayı zor ama belki 15 Mayıs ya da 15 Haziran'da ligler oynanır. Yine seyircisiz oynatırlar."