SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Belarus Devlet Başkanı şoke etti! ‘İşte corona virüsü için tedavi burada’

Belarus Devlet Başkanı Aleksandr Lukaşenko, corona virüsü salgınına aldırış etmeden hokey maçına çıkarak hünerlerini sergiledi. Aleksandr Lukaşenko, maç sonrası yaptığı açıklamalarla ise dinleyenleri hayrete düşürdü.

Güncellenme: 11:55, 30/03/2020
Belarus Devlet Başkanı şoke etti! ‘İşte corona virüsü için tedavi burada’

Dünya geneli corona virüsü pandemisi nedeniyle panik halindeyken, Belarus salgına karşı herhangi bir önlem almamasıyla dikkat çekiyor. Belarus Devlet Başkanı Aleksandr Lukaşenko, salgına rağmen hokey maçı düzenledi.

Hünerlerini sergileyen Lukaşenko, maçtan sonra yaptığı açıklamasında “İşte corona virüsü için tedavi burada… Ayaklarının üzerinde ölmek, dizlerinin üstünde yaşamaktan daha iyidir. Anlamıyorum, burada virüs yok. Uçtuğunu görüyor musunuz? Ben de görmüyorum. Burası bir hokey sahası, sağlık için en iyisi. Burası herhangi bir spor sahasından daha iyi. Burası virüsün gerçek tedavisinin olduğu yer” ifadelerini kullandı.

“OLUR BÖYLE ŞEYLER”

Öte yandan Lukaşenko, geçtiğimiz günlerde virüs salgınına ilişkin herhangi bir önlem almayacaklarını belirterek, “Olur böyle şeyler. En önemlisi panik yapmamaktır” sözlerini kullanmıştı.

Ülke, salgına karşı futbol ligini tatil etmeyen tek Avrupa ülkesi olma özelliğini taşıyor. Hükümetin herhangi bir önlem almamasına karşın, başkent Minsk’te vatandaşlar corona virüsü endişesi nedeniyle evlerinde kalmayı tercih ediyor. Gençler ve çocuklar okullarına gitmek istemiyor. Ülkedeki birçok üniversite de sabah saatlerinde ulaşımda yaşanan yoğunluk nedeniyle öğrencilerinin güvenliğini sağlamak amacıyla derslerini geç saatlere alma kararı aldı.

Ülkede 94 kişide corona virüsü tespit edilirken, virüs nedeniyle henüz bir ölüm gerçekleşmedi.

İLGİLİ HABER Belarus ateşle oynuyor! Corona salgınına rağmen... Belarus ateşle oynuyor! Corona salgınına rağmen...

Yayınlanma Tarihi:11:33,