SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yusuf Yazıcı’dan Instagram’da duygusal paylaşım…

Yusuf Yazıcı, kişisel Instagram hesabından duygusal bir paylaşımda bulundu. Futboldan uzak kalma hissini "Elinden oyuncağı alınmış bir çocuk gibi hissediyorum" diye aktaran Yusuf, "Ama tam da bugün ailelerimizi belki de hiç yapmadığımız kadar arıyor, sokaklarda olmanın, gezmenin değerini çok daha iyi anlıyoruz. Biliyorum ki bu günler de geçecek; ben, sen, o, biz, hepimiz oyuncaklarımıza tekrar kavuşacağız" ifadelerini kullandı.

Güncellenme: 22:30, 28/03/2020
Yusuf Yazıcı’dan Instagram’da duygusal paylaşım…

Fransa Ligue 1 ekiplerinden Lille’in formasını giyen genç yıldızımız Yusuf Yazıcı hem sakatlığını tam olarak atlatmaya çalışıyor hem de tüm dünya gibi corona virüsü salgının bir an önce sona ermesini sabırla bekliyor.

Milli oyuncu bu zorlu günlerde kişisel Instagram hesabından anlamlı bir paylaşımda bulundu ve hislerini samimi bir şekilde takipçileriyle ve futbolseverlerle paylaştı. İşte Yusuf Yazıcı’nın paylaşımı:

“Bundan 20 gün önceydi. Lille kulübünün medya ekibi bir belgesel çekmek için antrenman yaptığım tesislere gelmişti. Çekime başladık ve ilk soruları, ‘Yusuf nasıl hissediyorsun?’ oldu. Gözlerimi kapadım, çocukluğuma gittim. Bir sessizlik oldu ve ‘Elinden oyuncağı alınmış bir çocuk gibi hissediyorum’ dedim.

Zaman o anda, orada durdu sanki. Futbol benim hayattaki ilk ve en değerli oyuncağımdı. Çocukken bile futbol topunun etrafında dönen bir hayat hayal ederdim. Küçücük kağıtlara futbolla ilgili hayallerimi yazar, saklardım. Ailemin ‘Yeter oğlum bu kadar çalışma’ dediği zamanlarda bile, çalışmak, gelişmek, eksiklerimi kapatmak için daha fazla motive olurdum.

‘Ne zaman gözümü kapatsam…’

Hani gözümüzü kapatıp hayaller kurarız ya zaman zaman. Ben ne zaman kapatsam gözümü, futbolla ilgili hayaller kurdum. Bazen başardım, bazen başaramadım ama hayal kurmayı, o hayale erişmek için çabalamayı hiçbir zaman bırakmadım.

Sonra gözümü açtım ve baktım ki ekip karşımda duruyor ve yeni bir soru sormak için beni bekliyor. Devamında ne dediğimi çok hatırlamıyorum. Bildiğim tek şey; oyuncağıma tekrar kavuşmak için gün sayıyorum. Çok çalışıyorum.

‘Şimdi dünya bambaşka şeyler konuşuyor’

Bu hayatta başımıza gelen her şeyin bir sebebi var. Bize düşen her musibetten bir nasihat çıkarmak. Bu fotoğraf o gün çekildi. Aradan 20 gün geçti ve şimdi dünya bambaşka şeyler konuşuyor. Evlerimizin dışına çıkabileceğimiz günlerin özlemini çekiyoruz.

Ama tam da bugün ailelerimizi belki de hiç yapmadığımız kadar arıyor, sokaklarda olmanın, gezmenin değerini çok daha iyi anlıyoruz. Biliyorum ki bu günler de geçecek; ben, sen, o, biz, hepimiz oyuncaklarımıza tekrar kavuşacağız… #DedicatedToLearn”

View this post on Instagram

 

Bundan 20 gün önceydi. Lille kulübünün medya ekibi bir belgesel çekmek için antrenman yaptığım tesislere gelmişti. Çekime başladık ve ilk soruları, “Yusuf nasıl hissediyorsun?” oldu. Gözlerimi kapadım, çocukluğuma gittim. Bir sessizlik oldu ve “Elinden oyuncağı alınmış bir çocuk gibi hissediyorum” dedim. Zaman o anda, orada durdu sanki. Futbol benim hayattaki ilk ve en değerli oyuncağımdı. Çocukken bile futbol topunun etrafında dönen bir hayat hayal ederdim. Küçücük kağıtlara futbolla ilgili hayallerimi yazar, saklardım. Ailemin “Yeter oğlum bu kadar çalışma” dediği zamanlarda bile, çalışmak, gelişmek, eksiklerimi kapatmak için daha fazla motive olurdum. Hani gözümüzü kapatıp hayaller kurarız ya zaman zaman. Ben ne zaman kapatsam gözümü, futbolla ilgili hayaller kurdum. Bazen başardım, bazen başaramadım ama hayal kurmayı, o hayale erişmek için çabalamayı hiçbir zaman bırakmadım. Sonra gözümü açtım ve baktım ki ekip karşımda duruyor ve yeni bir soru sormak için beni bekliyor. Devamında ne dediğimi çok hatırlamıyorum. Bildiğim tek şey; oyuncağıma tekrar kavuşmak için gün sayıyorum. Çok çalışıyorum. Bu hayatta başımıza gelen her şeyin bir sebebi var. Bize düşen her musibetten bir nasihat çıkarmak. Bu fotoğraf o gün çekildi. Aradan 20 gün geçti ve şimdi dünya bambaşka şeyler konuşuyor. Evlerimizin dışına çıkabileceğimiz günlerin özlemini çekiyoruz. Ama tam da bugün ailelerimizi belki de hiç yapmadığımız kadar arıyor, sokaklarda olmanın, gezmenin değerini çok daha iyi anlıyoruz. Biliyorum ki bu günler de geçecek; ben, sen, o, biz, hepimiz oyuncaklarımıza tekrar kavuşacağız… #DedicatedToLearn

A post shared by Yusuf Yazıcı (@yusufyazici) on