SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Juventus’ta kaptan Chiellini herkesi aradı, maaşta indirim teklif etti!

İtalya Serie A devi Juventus'un dneeyimli kaptanı Giorgio Chiellini, corona virüsü salgını nedeniyle liglerin durdurulmasının ardından harekete geçti. Karantinadaki odasından takım arkadaşlarını telefonla arayan İtalyan yıldız, maaşlarda indirime gidilmesi için herkesi ikna etmeye çalışıyor.

SKOR DIŞ HABER
Güncellenme: 12:25, 28/03/2020

Corona virüsü salgını nedeniyle tüm dünyada ligler süresiz askıya alınırken milli yıldızımız Merih Demiral’ın formasını giydiği Juventus’un kaptanı Giorgio Chiellini mücadelesini saha dışında da sürdürmeye devam ediyor.

Tuttosport’ta yer alan habere göre; Kulüp tesislerindeki odasında kendisini karantinaya alan Juventus’un kaptanı, takım arkadaşlarıyla görüntülü konuşmalar yaparak maaşlarında indirime gitmeleri için onları ikna etmeye çalışıyor.

Liglerin durması nedeniyle gelirlerinden mahrum kalan kulüplere ekonomik olarak yardımcı olmak isteyen futbolcuların bu davranışı örnek teşkil ederken Chiellini ilk görüşmeyi Başkan Andre Agnelli ile yaptı.

Takım kaptanları Gigi Buffon, Leonardo Bonucci ve Cristiano Ronaldo ile görüşen Chiellini, takım arkadaşlarından tam destek alırken, diğer futbolcularla da görüşmelerini devam ettiriyor.

Yapılan görüşmeler sonucunda bütün futbolcular maaşlarda indirim kararına destek verirken “Biz de bu sistemin parçasıyız ve üzerimize düşeni yapmaya hazırız” dedikleri belirtildi.

İtalyan ekibinde en fazla maaşı yıllık 31 milyon Euro kazanan Portekizli yıldız Cristiano Ronaldo alıyor.

İLGİLİ HABER Spor dünyasından corona virüsüne karşı yardımlar! Spor dünyasından corona virüsüne karşı yardımlar!

Yayınlanma Tarihi:12:12,