SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Saffet Sancaklı’dan çağrı: Haydi Türkiyem, hep beraber…

Corona virüsü salgını 'Evde kal' çağrısı yapan eski milli futbolcu Saffet Sancaklı, herkesin kurallara uyması halinde zorlu süreci atlatacaklarını söyledi.

Güncellenme: 11:08, 27/03/2020
Saffet Sancaklı’dan çağrı: Haydi Türkiyem, hep beraber…

MHP Kocaeli Milletvekili ve eski milli futbolcu Saffet Sancaklı, corona virüsü için yapılan uyarıların dikkate alınması gerektiğini vurguladı. Saffet Sancaklı, “Kurallara uyarsak hep beraber corona virüsten kurtuluruz” dedi.

Saffet Sancaklı, corona virüsünden korunmak için bireysel temizliğin önemine dikkat çekerken, “Dünyayı ve ülkemizi tehdit eden corona virüsü tehlikesiyle karşı karşıyayız. Yapmamız gerekenler var. Birincisi devlet yetkililerinin, Sağlık Bakanlığı’nın ve Bilim Kurulu’nun kararlarına birebir riayet etmek zorundayız. İkincisi ise herkesin bireysel olarak yapması gerekenler var. Evde kalalım, sosyal mesafemizi koruyalım. Dezenfektemizi yapalım. Bunları hep beraber yaparsak bu beladan en az hasarla kurtuluruz. Haydi Türkiyem, hep beraber kurallara uyalım ve bu beladan kurtulalım! Evde kal Türkiye” açıklamasında bulundu.