SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Karşıyaka’dan corona virüsü ile mücadele için örnek hamle

Karşıyaka Spor Kulübü Başkanı Turgay Büyükkarcı, corona virüsü ile mücadelede, İzmir Belediyesi ve Sağlık Bakanlığına yaptığı çağrıyla tüm kulüplere örnek olacak bir harekette bulundu.

Güncellenme: 14:59, 27/03/2020
Karşıyaka’dan corona virüsü ile mücadele için örnek hamle

Dünya genelinde yaklaşık 500 bin kişiye bulaşan ve 22 binin üzerinde can alan corona virüsü hastalığı (COVID-19) için Karşıyaka Spor Kulübü´nden her kesime örnek olacak önemli bir çağrı geldi.

Ülkemizde de vaka sayısının hızla arttığı ve tüm dünyanın alarma geçtiği corona virüsü için Karşıyaka Spor Kulübü Başkanı Turgay Büyükkarcı, Çiğli Selçuk Yaşar Tesisleri´nin istenildiği an İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Sağlık Bakanlığı´nın hizmetine tahsis edilebileceğini söyledi.

Virüs ile savaşta birlikteliğin önemine değinen Büyükkarcı, şunları belirtti:

“Tüm dünya zor ve kritik günlerden geçiyor. Dünya genelinde corona virüsüne bağlı ölüm sayısı 22 bini aştı. Ülkemizde de vaka sayısı gün geçtikçe maalesef yükseliyor. Dünyayı tehdit eden bu virüsle hep birlikte mücadele büyük önem taşıyor. 3 spor salonu, 2 kamp merkezi ve idari binanın yer aldığı Çiğli Selçuk Yaşar Tesislerimiz corona virüsü ile savaşta istenildiği an İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Sağlık Bakanlığı´nın kullanımına tahsis edebiliriz. Bu virüsten ülke olarak hep birlikte mücadele ederek kurtulabiliriz. Her türlü fedakarlığa hazırız.”

Yayınlanma Tarihi:11:40,