SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Alexander Sörloth karantina günlerini anlattı: ‘Mahsur kaldım ama…’

Trabzonspor'un Norveçli futbolcusu Alexander Sörloth, corona virüsü salgını nedeniyle Türkiye'deki karantina günlerini anlattı. Evindeki özel odada rutiin çalışmalarını yaptığını söyleyen Sörloth, sadece alışveriş için dışarı çıktığını belirtti. İşte Sörloth'un açıklamaları...

“Antrenman için özel bir oda oluşturdum ve burada günlük rutin çalışmalarımı gerçekleştiriyorum. Her gün antrenman yapıyor ve formumu korumaya çalışıyorum"
"Dışarı sadece markete gidiyor, sonra hemen eve dönüyorum. Bol bol Netflix izliyorum. FIFA gibi bazı futbol oyunları oynuyorum”
“Eve gitmiş olsaydım, Norveç’te 14 gün karantinada kalmam gerekecekti. Sonra zaten Türkiye-Norveç sınırı kapatıldı. Bu durumda kız arkadaşımın da benim yanıma gelmesi imkansız hale geldi."
"Şu an burada biraz mahsur kalmış durumdayım ama sorun değil. Yalnız olmak sıkıcı bir şey evet ama 2016’dan beri yurt dışında yaşıyorum ve buna alışığım. İçinde bulunduğumuz sürecin uzun süreceğine kendimi hazırladım."
Sezon başında Crystal Palace'tan kiralanan 24 yaşındaki forvet, Trabzonspor formasıyla çıktığı 39 maçta 25 gol atıp 7 asist yaptı. Yıldız futbolcu ligde attığı 19 golle takımının zirvede olmasında kilit rol oynadı.