SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Abdelhak Nouri’de umut verici gelişme! Komadan çıktı…

2017 yılında sahada kalbi duran ve 1 yıl bitkisel hayatta kalan Ajaxlı 22 yaşındaki Abdelhak Nouri'den sevindiren haber geldi.

SKOR DIŞ HABER
Güncellenme: 12:22, 27/03/2020
Abdelhak Nouri’de umut verici gelişme! Komadan çıktı…

8 Temmuz 2017’de Ajax’ın Werder Bremen ile oynadığı maçta kalbi duran 22 yaşındaki Abdelhak Nouri’nin son durumu ile ilgili ağabeyinden açıklama geldi. Maç sırasında kalbindeki ritim bozukluğu nedeniyle yere yığılan ve beyninde ciddi hasar meydana gelen Ajaxlı futbolcu Abdelhak Nouri, 2 yıl 9 ay sonra komadan çıktı.

Hollanda’da katıldığı bir TV programında konuşan büyük ağabeyi Abderrahim yaptığı açıklamada kardeşinin yaşam mücadelesine devam ettiğini ve bir şekilde iletişim kurduklarını ve kendi başına yapabildiği şeyleri anlattı.

“KAŞLARINI KALDIRARAK GÖSTERDİĞİ BİR İLETİŞİM…”

Son durumuyla ilgili konuşan Abderrahim, “Uyuyor, uyanıyor, yiyor ama yataktan kalkamıyor. Son zamanlarda kaşlarını kaldırarak geliştirdiğimiz bir iletişim şeklimiz var. Bu onun için en iyi spor olarak görünüyor. Nerede olduğunun farkında, ailesi ile olduğunun farkında. Tamamen uyanık durumda. Yemek yiyor, hapşırıyor, uyuyor. Onunla sık sık konuşuyoruz ve maçları bile izliyoruz” sözlerini kullandı.

Nouri’nin talihsiz olayın ardından yaşam mücadelesine devam ettiğini belirten ağabeyi, Nouri’nin kendileriyle birlikte olduğu için Allah’a her gün şükrettiklerini belirtti.

Yayınlanma Tarihi:09:49,