SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

27’de 27 yaptılar, federasyon sezonu oynanmamış saydı!

Bu sezon ilk kez mücadele ettikleri ligde 27'de 27 yaparak matematiksel olarak lig yükselmeyi garantileyen yarı profesyonel İngiliz ekibi Jersey Bulls, İngiltere Futbol Federasyonu'nun sezonu iptal edip oynanmamış sayma kararı sonrası hayal kırıklığına uğradı. İptal kararının etkilediği bir başka kulüp ise hukuk yoluna gideceğini açıkladı.

SKOR DIŞ HABER
Güncellenme: 20:43, 27/03/2020
27’de 27 yaptılar, federasyon sezonu oynanmamış saydı!

İngiltere’de yarı profesyonel olarak oynanan Combined Counties Division One’da (Kombine İlçeler 1. Ligi) çıktığı 27 maçın hepsini kazanan ve Combined Counties Premier League’e yükselmeyi garantileyen Jersey Bulls, İngiltere Futbol Federasyonu’nun (The FA) ligleri iptal etme kararının hayal kırıklığını yaşıyor.

The FA, corona virüsü sebebiyle yarı profesyonel en üst seviye üç lig olan National League, National League North ve National League South dışında daha alt seviyede kalan bütün ligleri iptal edip oynanmamış sayarken bu karar ülke genelinde büyük bir öfke doğurdu.

Bu hissi yaşayan kulüplerden biri olan ve çıktığı 27 maçın hepsini kazanarak lig yükselmeye hak kazanan Bulls, bu hakkı kaybetmiş olmanın üzüntüsünü yaşarken bir açıklama yayınladı.

‘Emeğimizi dikkate almama kararı…’

“Elbette, The FA’in ligi oynanmamış saymama ve sekiz aylık emeğimizi, rekor kırdığımız ilk sezonumuzu dikkate almama kararı bizi hayal kırıklığına uğrattı” ifadelerinin yer aldığı açıklama şöyle devam etti:

“Oyuncularımızın, yönetimimizin ve kulüp üyelerimizin sergiledikleri muazzam efordan ötürü olağanüstü gururluyuz. Ve taraftarlarımıza da göstermiş oldukları karşı konulmaz destekten ötürü teşekkür ediyoruz.”

İLGİLİ HABER `Premir Lig`in iptal edilmemesinin tek nedeni var` `Premir Lig`in iptal edilmemesinin tek nedeni var`

Tepkiler büyük!

The FA’in vermiş olduğu karar büyük bir tepki çekerken bu karardan etkilenen başka bir kulüp olan South Shields da harekete geçme kararı aldı. Northern Premier League’de 12 puan farkla lider konumdaki Shields’da başkan yüz üstü bırakıldıklarını ifade etti ve hukuk yoluna başvuracaklarını belirtti.

Bilindiği üzere Premier League’de 30 sene sonra ilk şampiyonluğuna oldukça yaklaşan Liverpool’da da taraftarlar ligle ilgili önümüzdeki dönemde alınması beklenen kararı endişe ve heyecanla bekliyor.

Yayınlanma Tarihi:20:31,