SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Inter ve Juventus yabancıları ülkelerine gönderiyor

Corona virüsünün Avrupa'da en çok can kaybına neden olduğu İtalya'da Inter ile Juventus, kontroller ve karantinadan sonra İtalyan vatandaşı olan oyuncuları dışındaki yabancı futbolcuları ülkelerine gönderiyor.

SKOR DIŞ HABER
Güncellenme: 13:05, 25/03/2020
Inter ve Juventus yabancıları ülkelerine gönderiyor

İtalya Serie A’da Inter karantina süresinin bitmesinin ardından İtalyan olmayan tüm futbolcularına ülkelerine gitme izni verdi. Milano ekinde Hırvat futbolcu Marcelo Brozovic ülkesine dönen ilk futbolcu oldu. Ardında da Sloven file bekçisi Samir Handanovic ülkesine gitti. Ayrıca Godin ile Vecino da Uruguay’a gidecek.

Antrenmanları diğer Avrupa devleri gibi evden telekonferans sistemiyle sürdürecek olan Inter’in ardından Juventus da oyuncularına izin verecek.

Takımda Rugani, Dybala ve Matuidi’ni corona virüsüne yakalanmasının ardından İtalyan olmayan oyuncular ülkelerine gidecek. Liglerin tatil olması ve hastalığı nedeniyle tedavi gören Cristiano Ronaldo ise ülkesi Portekiz’de kendisini karantinaya almıştı.

Corona virüsü nedeniyle Çin’den sonra Avrupa’da en çok can kaybının yaşandığı İtalya’da durum henüz kontrol altına alınmazken, Napoli ve Lazio yakın zamanda antrenmanlara başlayacaklarını açıklamıştı.