SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kanada, 2020 Tokyo Olimpiyatları’na katılmayacak!

Kanada, corona virüsü salgını nedeniyle 2020 Tokyo Olimpiyat oyunlarına sporcu göndermeme kararı aldı. Tokyo 2020 Olimpiyatları Yöneticisi Yoshiro Mori, bugün yaptığı açıklamada, "Olimpiyat Oyunlarını iptal etmeyeceğiz" dedi.

SKOR DIŞ HABER
Güncellenme: 11:54, 23/03/2020
Kanada, 2020 Tokyo Olimpiyatları’na katılmayacak!

Japonya’nın Tokyo şehrinde düzenlenmesi planlanan Olimpiyat oyunlarının geleceği corona virisü nedeniyle belirsizliğini korurken Kanada’dan flaş bir karar geldi. Kanada Olimpiyat Komitesi’nin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, Kanadalı sporcuların corona virüsü salgını nedeniyle 2020 Tokyo Olimpiyatları’na katılmayacakları duyuruldu.

Sporcuların Olimpiyatlara katılması halinde ülkede uygulanan karantina uygulamasıyla ters düşeceklerini belirttikleri açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“Bu karar sadece sporcularla ilgili değil, halk sağlığıyla da ilgilidir. Corona virüsü ve bununla ilişkili riskler, sporcular, aileleri ve Kanada halkı için güvenli değildir. Sporcularımızın olimpiyat oyunlarına yönelik çalışmalarını devam ettirmesi de tüm Kanadalıları takip etmeye teşvik ettiğimiz halk sağlığı tavsiyesine ters düşmektedir.”

Öte yandan konuyla ilgili olarak sosyal medyadan paylaşım yapan Kanada Olimpiyat Komitesi’nin resmi hesabı, “Performans, rekor veya madalya! Bu daha büyük bir şeyin parçası olmakla ilgili” yazdı.

OLİMPİYAT YÖNETİCİSİ ‘İPTAL YOK’ DEDİ!

Uluslararası Olimpiyat Komitesi, salgının son durumuna göre organizasyonun ertelenip ertelenmeyeceği kararını kısa süre içerisinde açıklayacağını duyurmuştu.

Japonya Başbakanı Şinzo Abe de turnuvanın ertelenebileceğini ancak son kararı Uluslararası Olimpiyat Komitesi’nin vereceğini belirtimişti.

Bugün açıklama yapan okyo 2020 Olimpiyatları Yöneticisi Yoshiro Mori ise, “Olimpiyat Oyunlarını iptal etmeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Yayınlanma Tarihi:11:53,