SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Karantinayı delen Luka Jovic: ‘Yaptıklarımın sonuçlarına katlanmaya hazırım’

İspanya La Liga devi Real Madrid'in Sırp futbolcusu Luka Jovic, karantinadan kaçarak ülkesine gitmesinin ardından konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Güncellenme: 15:12, 21/03/2020
Karantinayı delen Luka Jovic: ‘Yaptıklarımın sonuçlarına katlanmaya hazırım’

Corona virüs karantinasından kaçarak ülkesi sevgilisinin doğum gününü kutlamak için Sırbistan’a giden Real Madrid’in yıldız futbolcusu Luka Jovic, kendisi hakkında yapılan eleştirilere yanıt verdi.

Sırbistan Babakanı Ana Brnabic, “Milyonlar kazanıyorlar ancak bireysel karantina önlemlerine uyadan evlerine dönme peşindeler” diyerek Jovic’e tepkisini gösterirken Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic ise “Jovic evinden ayrılırsa tutuklanacak. Yaptığından pişmanlık duyuyor ama insanlarımızın, onun milyonlarından önemli olduğunu açıkça öğreteceğim” yorumunda bulunmuştu.

Konu hakkında açıklama yapan Jovic, “Daha önce açıkladığım gibi karantinaya uymadım çünkü kuralları bilmiyordum. İnanması zor ama doğru olan bu. İspanya’da ve İtalya’da çöpleri atmak, eczaneye veya alışverişe gitmek için dışarı çıkabilirsiniz. Burada da aynı olduğunu düşündüm” dedi.

“SONUÇLARINA KATLANMAYA HAZIRIM”

Yaptığı yanlışın farkında olduğunu söyleyen yıldız futbolcu, “Elbette yaptığımın sonuçlarına katlanmaya hazırım. Karantinada her gün farklı şeyler yapmaya çalışıyorum. Sürekli evde olmak kolay değil çünkü her gün antrenman yapmaya alışığım. Şimdi her gün evde çalışıyorum ve bu olaylar sona erdiğinde oynamaya hazır olmak istiyorum” ifadelerini kullandı.

“YAPACAĞIM İLK ŞEY OĞLUMA SARILMAK”

Karantina günlerini anlatan 22 yaşındaki futbolcu, “Film ve dizi izliyorum. Sosyal medyayı takip ediyorum ve her gece bir oyun oynuyorum. Bu günler geçtikten sonra yapacağım ilk şey oğlumu görmek ve ona sarılmak olacak. Onu görmek için Belgrad’a geri dönmek istedim ama bu durumda göremeyeceğim” şeklinde konuştu.

İLGİLİ HABER Real Madrid`in yıldızına ültimatom: Ya evde kalır ya da hapse girer! Real Madrid`in yıldızına ültimatom: Ya evde kalır ya da hapse girer!