SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Alessandro Favalli: ‘Gözlerim yanıyordu… Hepimizin kaptığını hissettim’

İtalya'da Corona virüsü tespit edilen ikinci futbolcu olan Alessandro Favalli yaşadıklarını anlattı. Favalli "Ateşim vardı, baş ağrım vardı ve gözlerim yanıyordu. Birkaç gün önce bir aile yemeğimiz vardı ve hepimizin kaptığını hissettim" dedi. Serie C'de forma giyen sol bek "Serie A'da bir oyuncunun testleri pozitif çıksaydı, liglerin hemen duracağını biliyordum" diye konuştu.

Güncellenme: 17:10, 20/03/2020
Alessandro Favalli: ‘Gözlerim yanıyordu… Hepimizin kaptığını hissettim’

İtalya Serie C ekiplerinden Reggio Audace’de forma giyen ve İtalya’da Corona virüsü testi pozitif çıkan ikinci futbolcu olan Alessandro Favalli yaşadıklarını anlattı.

Uzun dönem Lazio’da daha sonra da sırasıyla Inter ve Milan’da da forma giyen ve 8 kez İtalya Milli Takımı’nda görev yapan Guiseppe Favalli’nin oğlu olan 27 yaşındaki sol bek belirtileri net bir şekilde hissettiğini söyledi.

Favalli yaşadıklarını, “2 Mart günü çok kötü bir şekilde uyandım. Ateşim vardı, baş ağrım vardı ve gözlerim yanıyordu. Gece belirtiler vardı, titriyordum. Ailemi aradım ve onlar da aynı belirtilere sahip olduklarını söylediler. Birkaç gün önce bir aile yemeğimiz vardı ve hepimizin kaptığını hissettim” dedi.

İLGİLİ HABER İtalya`da immünoloji uzmanı konuştu: `Atalanta - Valencia maçı yüzünden...` İtalya`da immünoloji uzmanı konuştu: `Atalanta - Valencia maçı yüzünden...`

‘Kendim için hiç korkmadım’

“Kendim için hiç korkmadım, hiç kötü hissetmedim. Akrabalarım için daha çok endişelendim. Benden daha yaşlı ve daha kötü durumdalardı, benden kötüydüler” diyen Favalli liglerin devam etmesine şaşırdığını da ifade etti.

‘Serie A’da pozitif çıksaydı…’

“Serie A’da bir oyuncunun testleri pozitif çıksaydı, liglerin hemen duracağını biliyordum” diyen futbolcu “Profesyonel kulüplerin ve liglerin devam ettiğini gördüğüm için şaşırmış durumdaydım. Seyircisiz oynama kararı bile yanlıştı” ifadelerini kullandı.

View this post on Instagram

 

#reggianasüdtirol #seriec

A post shared by Alessandro Favalli (@ale_favalli) on

Yayınlanma Tarihi:16:34,