SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Süper Lig ertelendi mi? Spor Bakanı Kasapoğlu’ndan açıklama!

Son günlerin en çok merak edilen konularından biri de Süper Lig'in ertelenip eretelenmeyeceği hakkındaki bilgiler oldu. Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, canlı yayında yaptığı son dakika açıklamalarıyla konuya açıklık getirdi. Peki Süper Lig ertelendi mi? Süper Lig ne zaman başlayacak?

Güncellenme: 17:32, 19/03/2020
Süper Lig ertelendi mi? Spor Bakanı Kasapoğlu’ndan açıklama!

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de corona virüsü ile ilgili önlemler alınmaya davam ediliyor. Spor müsabakalarıyla ilgili gelişmeler de son günlin en fazla konuşulan konuları arasında. Süper Lig’in ertelenmesiyle ilgili olarak son dakika açıklaması Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’ndan geldi. İşte Süper Lig’in ertelenmesiyle ilgili Bakan Kasapoğlu’nun yaptığı açıklamalar…

SÜPER LİG ERTELENDİ Mİ?

Türkiye Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “Cumhurbaşkanımızın başkanlığında gerçekleştirilen Coronavirüs Değerlendirme Toplantısı’nda ve akabinde yapılan görüşmeler neticesinde; hentbol, voleybol, basketbol ve futbol liglerinin tamamının salgına yönelik alınan tedbirler kapsamında ertelenmesine karar verilmiştir” açıklamasını yaptı.

Kasapoğlu'nun basın toplantısındaki sözleri şöyle; “Corona virüsün en çok etkilediği alanlardan birisi spor. UEFA'nın toplantısında EURO 2020'nin ertelenmesi kararı alındı ve 2021'e ertelendi. İstanbul'da hazırlandığımız Şampiyonlar Ligi final maçı da ileri tarihe ertelendi. Bu toplantı bizler için önemliydi. Futbol, voleybol, basketbol federasyonları başkanları ve Kulüpler Birliği başkanımızla kapsamlı bir toplantı yaptık.

Türkiye olarak liglerin seyircisiz oynatılma kararını en erken alan ülkelerden biri olduk. Avrupa'da bu kararı vaka sayısına göre en erken alan ülkeyiz.

Bu kararları federasyon başkanlarımızla tekrar gözden geçirdik ve liglerin ertelenmesine karar verdik. Türk sporunu çok daha güçlü kılmak hepimizin hassas noktası. Antrenörlerimizin ve sporcularımızın sağlıklarını korumaları anlamında azami özen gösterilerek yerine getirileceğine inanıyorum.

Corona virüs salgınıyla mücadelemiz devam ediyor. Türkiye olarak salgın ortaya çıktığı andan itibaren hızlı ve etkin önlemlerle bu işin üstüne giden birkaç ülkeden biriyiz. Devletimizin tüm kurumları koordine şekilde çalışarak önlemleri hayata geçirdi ve geçirmeye devam ediyor. Bu salgının üstesinden geleceğiz. Özellikle 14 günlük karantina süreci çok önemli. Bu konudaki tedbirlere harfiyen uyulması önemli.”

Yayınlanma Tarihi:17:31,