SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Rıdvan Dilmen’den erteleme yorumu: ‘Acaba bir süre sonra…’

NTV'de yorumculuk yapan eski futbolcu Rıdvan Dilmen, Süper Lig maçlarının ertelenmesiyle ilgili olarak yorumda bulundu. Düne kadar bazı kulüplerin maçların oynanmasından yana olduğunu dile getiren ve 27 Haziran'da ligleri bitirmenin mümkün olmadığını söyleyen Dilmen, play-off sisteminin getirilebileceğini sözlerine ekledi. İşte Dilmen'in canlı yayında yaptığı açıklamalar...

"Zaten olağanüstü toplantıdan sonra bu kararın çıkması muhtemeldi. Küresel dünyada bu virüs sadece sporu değil her şeyi etkiledi. Dünya yeni bir döneme giriyor gibi gözüküyor. Tabii ki Allah'ın takdiri."
"Bizde de 10 gün falan oldu. Virüs sayısı bizde de 1-2-3 derken 100-200 diye devam etti. İnşallah bu artmaz. Allah'tan devletimiz özellikle sağlık sektöründe dünya öncüsü ülkelerden bu inkar edilemez."
"Futbolla ilgili geçen haftadan bugüne kadar olan süreç bu kararı almaya sevk etti. Sporcu sağlığı her şeyden önemli. Fakat enteresandır, dün Nihat beyle konuşma şansım olmuştu. Süper Lig kulüplerinin yüzde 30'u oynamak istiyormuş maçları. TFF 1. Lig'de de 6-7 kulüp oynamak istiyormuş. Daha sonra anlaşma sağlanıp Ankara'ya gidilmiş. Bu önemli bir gelişme."
"Biz tedbirimizi alacağız, evde oturup minimum şekilde atlatmaya çalışacağız. Bundan sonrasını göremiyoruz. Yarın da Kulüpler Birliği toplantısı sonrasında birkaç günlük konferansla Türkiye'de çalışan teknik direktörlerin de olması gerektiğini düşünüyorum, hatta takım kaptanlarının da bu toplantıları yapıp Türkiye'deki duruma göre karar verilmeli."
"27 Haziran'ı da konuşmak mümkün değil. Premier Lig 3 Nisan'da başlayacak dendi 30'una atıldı. Bundan sonra alınacak kararları gün tarih belirlemeden en kısa zamanda ülkemiz de atlatır. Yarın bir karar çıkacağını düşünmüyorum. En az şu tarih denebilir."
"Açıkçası aklıma ilk gelen acaba belli bir süre sonra, 3-4 haftaya kısaltımış bir ligle play-off sistemi gelebilir mi? Bunun için de iyi bir çalışma yapılması lazım ve küme düşmenin kaldırılması lazım. Dünya olağanüstü bir durumdan geçiyor. Bunu futbolu yöneten insanların, teknik adamların ve sporcuların fikirlerinin alınması lazım."