SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Formula 1’de üç Grand Prix daha ertelendi

Formula 1 Dünya Şampiyonası'nda üç Grand Prix daha ileri bir tarihe ertelendi. FIA’dan yapılan yeni açıklama ile birlikte 3 Mayıs’ta koşulacak Hollanda GP, 10 Mayıs’ta koşulacak İspanya GP ve 24 Mayıs’ta koşulacak Monako GP’nin de ileri bir tarihe ertelendiği açıklandı.

Güncellenme: 00:08, 20/03/2020
Formula 1’de üç Grand Prix daha ertelendi

Corona virüsü salgınından en çok etkilenen sporlardan birisi de Formula 1 oldu. 13-15 Mart’ta sezonun açılışını Avustralya Grand Prix ile yapmaya hazırlanan Formula 1’de bu GP, Corona virüsü nedeniyle iptal edilmiş, sezon öncesinde iptal edilen Çin GP ile birlikte Bahreyn ve Vietnam Grand Prix’lerinin de ertelenmesiyle birlikte sezonun başlangıcı da askıya alınmıştı.

FIA’dan yapılan yeni açıklama ile birlikte 3 Mayıs’ta koşulacak Hollanda GP, 10 Mayıs’ta koşulacak İspanya GP ve 24 Mayıs’ta koşulacak Monako GP’nin de ileri bir tarihe ertelendiği açıklandı.

F1 kulislerinde dolaşan bilgilere göre güvenli bir ortam oluştuğu takdirde sezonun 7 Haziran’da Azerbaycan GP ile başlayacağı ve ertelenen yarışların, takvime sıkıştırılacağı kaydedildi.

Yayınlanma Tarihi:18:38,