SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mehmet Demirkol: Senin spor yapman yasak Muslera’ya serbest!

Süper Lig'in yeni bir karara kadar seyircili olarak devam edeceğini açıklayan TFF Başkanı Nihat Özdemir'in açıklamalarına yorumcu Mehmet Demirkol'dan yanıt geldi.

Ünlü futbol yorumcusu Mehmet Demirkol, beIN Manşet programında koronavirüs, maçların ertelenmesi ve futbola dair diğer gündemleri değerlendirdi.
'PERŞEMBE GÜNÜ DE DERBİ SEYİRCİLİ OYNANACAK DEDİ' ----------- Ben kararın değişebileceğini düşünüyorum, umuyorum değişir. Seyircisiz oynamaya devam edecek demesi başkanın bir şey ifade etmiyor. Perşembe günü de derbi seyircili oynanacak dedi. Bu akşam ya da yarın, bir karar değişikliği de açıklanabilir.
'GİT KULÜBEYE OTUR DİYORSUN' ----------- 70 yaşında teknik direktörsün, şekerin var, risk grubundasın. Çık, otobüse bin, uçağa bin. Sağlık Bakanı, 'risk grubundaysan çıkma' diyor ama sen git kulübeye otur diyorsun. Böyle bir şey olabilir mi?
'CİDDİ BİR VEBAL BU!' ----------- Ciddi vebal bu, yapmayın. Benim işime geldiğinden değil, benim işime gelmiyor. Maç oynanmazsa, ben para kazanamam. Şunun mantığını biri bana anlatsın, senin çıkıp spor salonunda spor yapman yasak, Muslera'ya serbest. Açıklamalar çelişkili. Bana spor yasak, Muslera mecbur. Sana spor yasak, Luiz Gustavo mecbur. Sen bunu Luiz Gustavo'ya nasıl anlatacaksın? Donk'a nasıl anlatacaksın?
''UEFA'YA GİDİP ERTELEYELİM DEMİŞİZ AMA...' ---------- Ceferin'in EURO 2020'yi erteleme kararı hakkında da konuşan Mehmet Demirkol: Biz de UEFA'ya gidip erteleyelim demişiz ama kendi maçımızı ertelemiyoruz öyle mi? Ben de onu anlamadım.
'HALA CİDDİYE ALMAMAK İLGİNÇ' ----------------- Fatih Terim'in, Tamer Tuna'nın, Muslera'nın, Obi Mikel'in, Falcao'nun, birçok oyuncunun bu konudaki açıklamaları sonrası, hala ciddiye almamak, yani sektörün asıl unsurların fikirlerini ciddiye almamak da ilginç yani. Spor salonu kapalı ama profesyonel futbol, voleybol, basketbol oynamak mecburi?
'DEMEK Kİ BİR TEKNİK DİREKTÖR ARAYIŞI VAR' -------- Fenerbahçe-Yalçın Koşukavak iddialarıyla ilgili Mehmet Demirkol: Demek ki Fenerbahçe'nin, Fenerbahçe'nin kadrosuyla birlikte büyüyecek bir teknik direktör arayışı var. Zaten açıklamada da o anlaşılıyor.
'BAŞINDA YAPILMASI GEREKEN ŞEY' ------------ Bu, bir teknik direktör seçimi işi değil. Bu, ertelenmiş bir sistem oturtma işi. Geçen sezonun başında yapılması gereken şey, o dönemin kendi şartları içerisinde çok uygulanamadı. Günün heyecanı, camianın heyecanı biraz onu yonttu. Yolunu değiştirdi diyelim. Şimdi oraya giriliyor nihayet.
''FİNANSAL FAIR-PLAY'E ETKİSİ NE OLACAK?'' ---------- İçinde bulunduğumuz durum ne olacak? Seneye nasıl girilecek? Bunun, finansal fair-play'e etkileri nasıl olacak? Bütün onları da görmek lazım. Umuyorum hayırlı olur.