SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Adnan Öztürk: Fatih Terim’e söyledim! Takımın karantinaya alınması gerekirdi

Galatasaray eski Başkan Yardımcısı Adnan Öztürk, “Ben yetkili olsaydım, kesinlikle bu maça (Beşiktaş) takımı çıkartmazdım. Takımın karantinaya alınması gerekirdi. Başkandan bu hamleyi beklerdim” ifadelerini kullandı.

Güncellenme: 08:35, 18/03/2020
Adnan Öztürk: Fatih Terim’e söyledim! Takımın karantinaya alınması gerekirdi

Galatasaray eski Başkan Yardımcısı Adnan Öztürk, koronavirüsün Türk futboluna etkisini ve Fatih Terim'in Beşiktaş maçı sonrası çıkışını SÖZCÜ'ye değerlendirdi. Öztürk, “Bu konunun iki boyutu var: İnsani ve profesyonel. Ben yetkili olsaydım, kesinlikle bu maça (Beşiktaş) takımı çıkartmazdım.

Nitekim Fatih hocaya geçen hafta söyledim. Maça çıkılmaması ve tüm takımın karantinaya alınması gerekirdi. Başkandan (Mustafa Cengiz) bu hamleyi beklerdim. Bazen radikal önlemler alabilmek yöneticinin işidir” ifadelerini kullandı.

‘NE DÜŞÜNÜYORLARDI ACABA?’

ÖZTÜRK “Şu ortamda futbol maçının oynanmasının önemini anlamam mümkün değil. Maçlar bekleyebilir, puanlar bekleyebilir, şampiyonluklar bekleyebilir. Şimdi önceliğimiz insanlarımız. Evlerinden telekonferans ile toplantı yapan TFF yönetimi ‘Maçlar oynanacak' derken ne düşünüyordu acaba? Telekonferansla toplantı yapanlar ‘Maçları ertelemeye gerek yok' diyemez. Derse komik olur, düşündürücü olur, tezat olur, sahadaki insanlara saygısızlık olur” şeklinde konuştu.

‘AĞAOĞLU SPORCULARI İLE KUCAKLAŞSIN’

“Ağzına maske takıp 2 metreden kameralara ‘Maçlar oynansın' deyip espri yapana sözüm var: Biraz ciddiyet ve samimiyet lütfen. Soyunma odasına inip sporcularınla kucaklaşsana! Ekranlardan mahalle ağzıyla ‘Atlamalar, zıplamalar' diye konuşana da hiç yakışmadı. Sporcuları anlayıp koruması gerekir.”

Yayınlanma Tarihi:08:27,