SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ünal Karaman: ‘Devletin yetkili kurumları insan canıyla oynamazlar’

Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Ünal Karaman, 2-0 yenildikleri Göztepe karşılaşmasının ardından açıklamalarda bulundu. Maçların ertelenmemesi konusuna değinen Karaman, "Bu konuda devletin etkili ve yetkili kurumları insan canıyla oynamazlar, risk varsa gereğini yaparlar" dedi.

Güncellenme: 23:14, 17/03/2020
Ünal Karaman: ‘Devletin yetkili kurumları insan canıyla oynamazlar’

Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Ünal Karaman, Göztepe’nin galibiyeti hak ettiğini söyledi.

Karaman, “Bazı müsabakaları oynarsınız kaybedersiniz, üzülürsünüz. Biz sadece sonuca üzüldük. Maçı hak eden bir rakibimiz vardı. Takım olmak farklı özveri gerektirir. Bir takım kimyası ortaya koymak gerekir. Gol yemeyi göze alırsınız ama gol atarsınız. Biz bunu yapamadık. Bu şekilde oyun bize arzu ettiğimiz sonucu getirecek boyutta değildi. Kendimizi hesaba çekeceğiz. Varsa yetenek bu yeteneklerin açığa çıkmasını bekleyeceğiz” dedi.

KARAMAN: İNSANIN DEĞERİ DÜNYALARLA ÖLÇÜLEMEZ

Dünyayı sarsan corona virüsü salgını hakkında açıklamalar yapan Ünal Karaman maçların ertelenip ertelenmemesi konusunda şu sözleri sarf etti.

“Ben sağlıkçı değilim ama çevremizde olan, dünyada olan olaylara karşı duyarsız da değilim. Tüm dünya gibi biz de gelişmeleri takip ediyoruz. Çok gereksiz tartışmalar var. İnsanın kıymeti, değeri ve canı dünyalarla ölçülemez. Bu konuda devletin etkili ve yetkili kurumları insan canıyla oynamazlar, risk varsa gereğini yaparlar. Gerekli hassasiyet ve sorumluluk içinde olacaktır. Birçok insanın soru işaretleri var ama en doğru kararı alacaklardır. Benim söyleyeceğim her şey farklı algılanabilir. Türkiye Futbol Federasyonu mutlaka yönetim kuruluyla değerlendirme yapmıştır. Belki Türkiye farklı bir gündeme uyanacak. Biz açıklamalara saygı duyacağız, başka bir duruşumuz olamaz. İnsanların aileleri var, evlatları var. Yetkililerin yönettikleri insanlar da evlatları sayılır” dedi.

İLGİLİ HABER MAÇ SONUCU | Göztepe 2-0 Çaykur Rizespor MAÇ SONUCU | Göztepe 2-0 Çaykur Rizespor