Son dakika | Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi’ne erteleme kararı

UEFA bugün gerçekleştirilen toplantının ardından Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi için kararını verdi. Kurul EURO 2020'nin ardından Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi'ni de erteleme kararı aldı.

UEFA, koronavirüs tehditi nedeniyle ara verilen Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi için kararını verdi… Avrupa Futbol Federasyonları Birliği, son 16 turunda kalan Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi’nin “corona virüs tehdidi sona erene kadar” askıya alındığını duyurdu.

UEFA’nın verdiği kararın ardından, Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi’nde kalan maçların ne zaman oynanacağı belirsizliğini koruyor.

TAKVİMİ BELİRLEMEK İÇİN ÇALIŞACAKLAR

Öte yandan UEFA, iki farklı çalışma grubu da oluşturdu. Bir grupta UEFA’dan iki temsilci ve Avrupa Kulüpler Birliği’nden iki temsilci, takvimi belirlemek için çalışacakken, diğer grup ise alınan karar sonrasında ekonomik sonuçları ele alacak.

UEFA EURO 2020 kararını açıkladı! Son dakika... UEFA, üye 55 ülkeyle telekonferans yöntemiyle bugün tarihi bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda alınan kararla 12 Haziran`da başlaması gereken EURO 2020 için 1 yıl erteleme kararı alındı. Turnuva, 11 Haziran / 11 Temmuz 2021 tarihleri arasında oynanacak. İlgili Haberi Oku

15:5517 Mart 2020