SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Lucas Biglia’dan corona virüsü itirafı

Milan'da forma giyen Arjantinli futbolcu Lucas Biglia, corona virüsünün İtalya'da zamanında ciddiye alınmadığını açıkladı.

SKOR DIŞ HABER
Güncellenme: 16:29, 17/03/2020
Lucas Biglia’dan corona virüsü itirafı

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm dünyaya yayılan corona virüsünden en çok etkilenen ülkelerden biri de İtalya oldu. Kariyerine İtalya Serie A’da devam eden Arjantinli yıldız futbolcu Lucas Biglia, CNN’e yaptığı açıklamada İtalya’da corona virüsüne zamanında gereken önem verilmediğini söyledi.

Dünyada kırmızı alarma neden olan corona virüsünün yayılmasında önlem alınmamasının büyük rol oynadığını belirten Lucas Biglia, kurallara uyulmadığını açıkladı. İtalya’da corona virüsünün hafife alındığını belirten 34 yaşındaki futbolcu “İtalya’da corona virüsünü maalesef hafife aldılar. Yeterince ciddiye alınmadı. Kimse kurallara uymadı. Futbol tüm dünyada ilgi çeken bir spor ancak şimdi daha önemli öncelikler var. Oyuncular futbolun durdurulması için baskı yapmalı” ifadelerini kullandı.

“İNSANLAR SADECE CORONA VİRÜSÜ NEDENİYLE ÖLMÜYOR”

İnsanların gerekli tedavileri alamadığının da altını çizen Lucas Biglia “Corona virüsü nedeniyle doktorların aşırı yoğun çalışma temposuna girdiği bir dönemdeyiz. İnsanlar sadece corona virüsü nedeniyle ölmüyor. Diğer hastalıklarda da yeterli tedavi alamadıkları için de hayatlarını kaybedenler var” şeklinde konuştu.

İLGİLİ HABER Son dakika | UEFA EURO 2020 kararını açıkladı! Son dakika | UEFA EURO 2020 kararını açıkladı!

Yayınlanma Tarihi:16:24,