SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Çin’de corona sonrası hayat normale dönüyor! Ligler başlıyor…

Corona virüsünün ortaya çıktığı ve binlerce kişinin hayatını kaybettiği Çin, virüsü kontrol edip vaka sayılarını düşürmesiyle hayat normale dönmeye başlıyor. Ülkede futbol ve basketbol ligleri Nisan ayının ortasında başlayacak.

SKOR DIŞ HABER
Güncellenme: 12:31, 17/03/2020
Çin’de corona sonrası hayat normale dönüyor! Ligler başlıyor…

Çin’de hayat yavaş yavaş normale dönmeye başlıyor. Corona virüsünün dünyaya yayıldığı ülke olan Çin, futbol ve basketbol maçlarını başlatmak kararı aldı. Şu sıralar Avrupa’nın boğuştuğu virüsün ülkede etkisini kontrol altına alan Çin’de futbol maçları 18 Nisan’da başlayacak.

Birçok yabancı futbolcunun mücadele ettiği ligde yeni sezon Quindao Huang-Shijiazhuang Ever Bright maçıyla başlayacak. Çin Süper Ligi normalde Şubat ayının son haftasında başlaması gerekiyordu ancak virüs nedeniyle süresiz olarak ertelenmişti.

İLGİLİ HABER Hoffenheim Başkanı Dietmar Hopp`un şirketi corona virüsü için umut oldu Hoffenheim Başkanı Dietmar Hopp`un şirketi corona virüsü için umut oldu

BASKETBOL DA BAŞLIYOR

Çin Basketbol Ligi de futbol gibi Nisan ayının ortasında start alıyor. Virüs nedeniyle 2 Nisan’a ertelenen ancak karantina sürelerinin de eklenmesiyle 15 Nisan’a çekilen ligin başlama tarihi resmen açıklandı.

CBA, yaptığı açıklamada Çin takımlarıyla sözleşme altında olan oyuncular eğer lig başlamadan önce ülkeye gelmezse üç sezon boyunca Çin Ligi maçlarında oynayamayacak.

Yayınlanma Tarihi:12:05,