SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Juventus’tan Corona virüsü ile mücadele kampanyasına bağış! Bonucci’den 120 bin Euro

Juventus, Corona virüsü ile mücadele kampanyasına yüklü miktarda bağışta bulundu. Takımın deneyimli ismi Leonardo Bonucci de kampanyaya katılırken, Bonucci oğlu Matteo'nun 2016'dan 2018'e kadar tedavi gördüğü hastaneye 120 bin Euro bağışladı.

Güncellenme: 00:46, 15/03/2020
Juventus’tan Corona virüsü ile mücadele kampanyasına bağış! Bonucci’den 120 bin Euro

Juventus’un deneyimli savunma oyuncusu Leonardo Bonucci, 2016 yılında oğlunun hayatını kurtaran Torino Şehir Hastanesi’ne eşi Martina Maccari ile birlikte 120 bin Euro bağışladığını açıkladı.

2016 yılında oğlunun tedavisini ağır hastalığında büyük pay sahibi olan Torino Şehir Hastanesi’nde Antestezi ve Acil Servis Direktörü Maurizio Berardino ve Radyoloji Departmanı Direktörü Paolo Fonio’ya koronavirüs teşhis ve tedavilerinde kullanılması için 120 bin euro bağışladığı belirtildi.

Özellikle Bonucci’nin yaptığı bağışın taşınabilir ultrason cihazları, iki aylık tek kullanımlık malzemelerin satın alınacağı da hastane tarafından duyuruldu.

İLGİLİ HABER Corona virüsü Gattuso`ya engel değil! WhatsApp grubu kurdu ve... Corona virüsü Gattuso`ya engel değil! WhatsApp grubu kurdu ve...

Bonucci’nin oğlu Matteo, hastalığı döneminde 2016 yılından 2018 yılına kadar Torino’daki Regina Margherita Çocuk Hastanesi’nde bir dizi ameliyat geçirmiş ve daha sonra sağlığına kavuşmuştu.

Aynı zamanda Juventus kulüp olarak katıldıkları yardım kampanyasına 300 bin Euro bağışladı. Maurizio Sarri kampanyaya 15 bin Euro, Miralem Pjanic ise 10 bin Euro bağışladı.