SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Corona tedbiri nedeniyle seyircisiz oynama kararı alındı ama…

Corona virüsü tehdidi nedeniyle maçların seyircisiz oynanması kararı, insanların temas etmemesi ve virüsü birbirlerine bulaştırmaması için alındı. Ancak stadyuma giremeyen taraftarlar maçı dağlardan yine birlikte izledi. Ortaya ilginç görüntüler ortaya çıktı.

TFF 2'nci Lig Beyaz Grup'ta, 28'inci haftada Gümüşhanespor evinde İnegölspor'ı ağırladı.
Corona virüsü nedeniyle getirilen stadyumlarda seyirci yasağı üzerine Gümüşhanesporlu taraftarlar stadyuma giremeyince ilginç bir çözüm yolu buldu.
İnsanların virüsü birbirine bulaştırmamak için temas etmemelerini hedefleyen seyircisiz maç uygulamasına rağmen istenen olmadı. Taraftarlar stadyumun dağ tarafındaki boşlukları ve kayalıkların üzerlerini doldurarak takımını destekledi.
Gümüşhanespor Taraftarlar Derneği Başkanı Miraç Koç, "Corona virüsü nedeniyle müsabakalar seyircisiz oynanıyor. Tüm tribünler seyirciye kapalı. Şehrimiz dağlık bunu bazen avantaja çeviriyoruz. Dağlardan maçı izliyor, takımızı destekliyoruz. Takımımızı yalnız bırakmadık" diye konuştu. 
Taraftar Emre Akıntürk da "Gümüşhanespor stadyumun kenarı olan tünel girişindeyiz. Corona virüsü olduğundan dolayı tribüne giremedik ama buradan takımımızı destekliyoruz.  Dağları tribün yapıyoruz, her zaman her yerde takımımızın yanındayız" dedi.
Tribünlere yasak geldiğini hatırlatan Enes Eryılmaz ise "Stadımızın dış çevresinde dağ tarafında mangalımızı yaktık, çayımızı demledik. Hep beraber maçı izliyoruz. Gümüşhane´nin insanın beleş tepe olarak adlandırdığı alanda takımımızı destekliyoruz" diye konuştu.
Öte yandan Gümüşhanespor ile İnegölspor golsüz berabere kaldı.