SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Zeki Murat Göle: ‘Büyük utanç duyuyorum’

Fenerbahçe Antrenörü Zeki Murat Göle, Fenerbahçe ruhunu hiçbir şekilde sahaya yansıtamadıklarını belirterek, “Ben kendi açımdan bundan çok büyük utanç duyuyorum ve üzülüyorum” dedi. Göle ayrıca lisansı gereği takımın başındaki son maçına çıktığını söyledi.

Güncellenme: 00:06, 15/03/2020
Zeki Murat Göle: ‘Büyük utanç duyuyorum’

Süper Lig'in 26. haftasında Konyaspor'a deplasmanda 1-0 mağlup olan Fenerbahçe'de Antrenör Zeki Murat Göle, maç sonu düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Takımın psikolojik durumundan bahseden Antrenör Göle, “Fenerbahçe ruhunu bu akşam hiçbir şekilde sahaya yansıtamadık. Ben kendi açımdan bundan çok büyük utanç duyuyorum ve üzülüyorum. Bu arada böyle bir oyun beklemiyordum” dedi.

Maçı değerlendiren Göle şu ifadeleri kullandı:

“Maça gelecek olursak; ilk yarıda yüzde 68, ikinci yarıda 72 topa sahip olduk ama bunu her zaman topa sahip olmanın yeterli olmadığını gösteren bir maçtı. Sonuçta topa sahip olurken daha çok hareketli olmanız gerekiyor. Üçüncü bölgede daha çok üretmeniz gerekiyor. Biz açıkçası bugün hiçbir şey üretemedik. Ofansif ve defansif alanda da hiçbir şey yapamadık. Hiçbir şeyi doğru şekilde sahaya yansıtamadık. Psikolojik olarak tabii enerjimiz çok düşüktü. Mücadele gücümüz zayıftı. Karşımızda buna zıt olarak da çok dirençli ve mücadele gücü yüksek bir takım vardı. Konyaspor bu açıdan tebrik ediyorum. Zor bir süreç. Fenerbahçe'nin alışık olmadığı, tarihinde çok nadir rastlanan bir süreci yaşıyoruz. 8 maçtır kazanamıyoruz. Ama tarihte her zaman Fenerbahçe zorlukları aşmıştır. Bunları olumlu yöne çevirmiştir. İnşallah bu da en kısa zamanda gerçekleşecektir”

JAILSON’UN PERFORMANSI

Jailson’un defansta yaptığı hatalar üzerine sorulan bir soruya da cevap veren Göle, “Maçtan önce tabi ki ekip olarak analizler yapılıyor. Bütün hafta maç üzerine çalışılıyor. Buradaki analizlerden çıkardığımız şeyde Jailson’u uygun gördük. Ayrıca Falette’nin bir sakatlığı vardı. Sakatlıktan yeni dönmüştü, ritim bulamamıştı. Üç antrenmana çıkmıştı ama tam ritim bulamamıştı. Bununda etkisiyle beraber her şeyi masaya yatırdığımız zaman böyle bir karar aldık ekip olarak. Yani sonuçta böyle devam etmeyecek tabi ki. Sonuçta Jailson bir orta saha oyuncusu. Merkez orta saha oyuncusu. Orada tabi ki en verim alınan yer orasıdır. Ama sezon başından beri biliyorsunuz eksikliklerden kaynaklanan durumlardan dolayı böyle tercihler oldu. Buda onlardan bir tanesiydi. Tabi ki böyle devam etmeyecek” diye konuştu.

“BENİM SON MAÇIMDI”

Kendisinin takımın başında son maçı olduğunu da belirten Göle, “Yönetimimiz gerekeni yapacak. Çalışmalar devam ediyor. Benim lisansım olarak sadece iki maça çıkabiliyorum. Şu an bu benim son maçımdı. Onun dışında gelişen süreci takip edeceğiz” dedi.

İLGİLİ HABER Luiz Gustavo: `İşler iyi gidiyorken herkes Ronaldinho gibi...` Luiz Gustavo: `İşler iyi gidiyorken herkes Ronaldinho gibi...`

Yayınlanma Tarihi:23:25,