SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Rıdvan Dilmen’den Fenerbahçe’ye ‘cankurtaran’ benzetmesi!

NTV'de Konyaspor-Fenerbahçe maçını değerlendiren yorumcu Rıdvan Dilmen, sarı lacivertlilerin sezonu kapattığını dile getirdi.

"Fenerbahçe havlu atmış durumda. Bazı eşikler vardır, onu aşamadığında toparlanamaz duruma gelirsiniz. Konyaspor daha iyi. Fenerbahçe sadece Muriqi'ye uzun oynuyor. Sezonu kapattığını görüyorum ben."
"Cankurtaran vardır, boğulmak üzereyken atlarlar. Kayseri'e 3 puan kaybetti, Ankaragücü'ne 3 puan kaybetti, Malatya ile berabere kaldı, Antalyaspor 4 puan aldı, Konya'ya yeniliyorlar. Fenerbahçe imdada yetişiyor, canlandırıyor takımları."
"Fenerbahçeliler izlemediyse ızdıraptan kurtuldu, diğer izleyiler için de tatsız tuzsuz, Konyaspor daha ağırlıklı."
"Fenerbahçeli olarak kötü bir espri yapacağım. Bugün Fenerbahçe nasıl kazanırdı biliyor musun? 3 kişi daha atılsaydı. Ancak o zaman kazanırdı, kurallara göre, hükmen."
"Bu bir fiyaskodur. Geçen sezonun ilk 9 haftası ve bu sezonun son 9 haftası 17 puan alabilmiş Fenerbahçe. Fizik ve mental olarak bitmiş."
"Fenerbahçe'nin geçen sezon ile arasında bir fark var. Geçen sezon ilk 9 maçta 9 puan aldı, küme düşme potasındaydı. Bir tanesinde ikinci yarısında küme düşme potasında. 9 haftada 8 puanı var."
"Fenerbahçe'de iyi oynayan oyuncu var mıydı? Yoktu. Sadece mücadele etmeye çalışan bir Vedat Muriqi vardı. Çırpındı durdu çocuk."
"Ben bu oyunu asla ve asla sürpriz saymıyorum. Eğer 3 aylığına Mourinho'yu getirsen dahi olmaz diyordum. 13 aylık bir hoca getirin. Ki bu takım, bu görüntüde olmasın. Ki bu takım, Denizlispor maçındaki görüntüde olmasın."