SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fernando Muslera’dan corona tepkisi!

Süper Lig'de maçların seyircisiz oynanacak olmasının ardından Galatasaray, ilk açıklama yapan kulüp olarak ligin ertelenmesini istedi. Bu açıklamanın Instagram'dan paylaşılmasının ardından Fernando Muslera da isyan ederek maçların ertelenmesini istedi.

Güncellenme: 13:50, 13/03/2020
Fernando Muslera’dan corona tepkisi!

Galatasaray’ın tecrübeli file bekçisi Fernando Muslera, corona virüsü nedeniyle spor müsabakalarının seyircisiz oynanacak olmasına Instagram’dan yaptığı yorumla tepki gösterdi.

Galatasaray’ın “Maçlar ertelensin” önerisinin paylaşıldığı Instagram’da fotoğraf altına yorum yapan Muslera, “Her insanın ve futbolcuların sağlığı bir futbol maçından daha önemlidir. Bunu düşünün” ifadelerini kullandı.

Ajax’ta kiralık olarak forma giyen Ryan Babel de “Dikkat Galatasaray taraftarı” yorumunu yaptı.

İLGİLİ HABER Galatasaray`dan maçların seyircisiz oynanmasına ilk tepki Galatasaray`dan maçların seyircisiz oynanmasına ilk tepki

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 adlı Coronavirüs salgınının ülkemizde de tespit edilmesinin ardından Nisan ayı sonuna kadar tüm spor müsabakalarının seyircisiz olarak oynanacağı açıklanmıştır. Önce sağlık ilkesinden hareketle, seyirciler kadar, sporcu ve görevlilerin de sağlığının düşünülmesi gerekmektedir. Nitekim pek çok ülkede liglerin ertelenmesine ya da askıya alınmasına karar verilmiştir. Liglerin ertelenmediği ve müsabakaların seyircisiz oynanması ile ilgili olarak da İngiltere de ise müsabakaların şifresiz yayınlanması kararı alınmıştır. Zira seyircisiz oynanması halinde kişiler şifreli yayınlanan müsabakaları izlemek için yine bir araya gelecek ve toplu olarak bu müsabakaları izleyeceklerdir. Bu şekilde taraftar gruplarınca bir araya gelinerek müsabaka izlenme ihtimali de gözetilmelidir. Ayrıca konuya mali açıdan bakıldığında spor müsabakalarının seyircisiz oynanması, seyirci hasılatlarında yaşanacak gelir kaybı nedeniyle ciddi mali zorluklar yaşayan tüm kulüplerimiz adına önemli sıkıntılar doğuracaktır. Bu nedenlerle liglerin seyircisiz oynanması yerine, yaşanacak gelişmelere göre daha sonra yeniden değerlendirilmek üzere ilk etapta 15 gün ya da 1 ay süreyle ertelenmesi görüşünde olduğumuzu Devletimizin ve ilgili kurumlarının dikkatine arz ederiz.

Galatasaray (@galatasaray)’in paylaştığı bir gönderi ()