SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Klopp’tan Simeone’ye şok sözler: Düzgün futbol oynamıyorlar

Liverpool'un Menajeri Klopp, şok bir sonuçla Devler Ligi'ne veda etmelerinin ardından rakibe tepki gösterdi: "Böyle bir kaliteli takımla bu tarz futbol oynamayı anlamıyorum."

UEFA Şampiyonlar Ligi Son 16 Turu ilk maçında sahasında 1-0 mağlup ettiği Liverpool'u deplasmanda uzatma bölümünde bulduğu gollerle 3-2 mağlup eden Atletico Madrid, adını çeyrek finale yazdırdı.
Liverpool Menajeri Jurgen Klopp maç sonrası Diego Simeone ve Atletico Madrid'i 'düzgün futbol' oynamamakla suçladı.
Son şampiyonun turnuva dışında kalmasının ardından Klopp rakiplerinin savunma taktiklerine tepki gösterdi:
"Performansımızdan tamamen memnunum. Ne diyebilirim? Böyle bir rakiple oynamak çok zor. Böyle bir kaliteli takımla bu tarz futbol oynamayı anlamıyorum. Tamam kazanan her zaman haklı. Koke, Saul, Llorente gibi oyuncuları gördüğümde kendi sahalarında bekleyip kontra yapmak yerine düzgün futbol oynayabileceklerini düşünüyorum. Bizi yendiler, olan oldu, bunu kabul ediyoruz tabii ki. Tebrikler."
Klopp sözlerine böyle devam etti: "Bu bana doğru gelmiyor. Fark ediyorum ki kaybetmeyi kabul edemiyorum. Özellikle de çocuklar böyle bir performans göstermişken. Kontra atak bile yapmadılar. Şampiyonlar Ligi'nde daha önce şanslı anlarımız oldu, özellikle iki kez finale giderken. Bugün ise önemli anlarda her şey aleyhimize gelişti."
Öte yandan maçın ardından, Simeone nasıl oynadıkları sorusuna 'Kazanmak için. Tüm ruhumuzla.' diye yanıt verdi.