SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hikmet Karaman eksiklerden yakındı

Yeni Malatyaspor’un Teknik Direktörü Hikmet Karaman, Trabzonspor maçı sonrası yaptığı açıklamada, takımdaki eksik oyuncuların çokluğundan şikayet etti.

Güncellenme: 00:21, 12/03/2020

Sahasında oynadığı maçta Trabzonspor’a 3-1 yenilen Yeni Malatyaspor’da Teknik Direktör Hikmet Karaman, eksik futbolcuların çokluğundan yakındı. Karşılaşma sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Yeni Malatyaspor'un Teknik Direktörü Hikmet Karaman, “Şampiyonluğa oynayan ve yukarıda bugüne kadar iyi mücadele eden Trabzonspor, zenginde bir kadrosu var. Biz de küme düşmemeye oynayan, bu arada da maç öncesi 8 oyuncu eksiğiyle maça çıkan bir takımız. Tabi mağlubiyetten sonra bunlar bizim için bir mazeret değil. Oyun içerisinde bazı şeyleri doğru yapabilseydik, erken gol yedik. 10. dakika 1-0, sonra frikik golü. 2-1'i yakaladık. O ara biraz direnç gösterebilseydik, ayağımızdaki topu kaybettik, dönen top tekrar bize gol oldu” ifadelerini kullandı.

Hikmet Karaman, 3-1 geriye düştükten sonra oyunu istedikleri şekle sokamadıklarını ifade ederken, “Dolayısıyla bu maç bizim açımızdan bir kere fiziksel anlamda iyi bir takıma karşı oynuyorsun açık net konuşayım; bizi geliştiren, iyi bir takıma karşı hatalarını görebilen ve bundan sonra oynayacağımız maçlarda ders çıkaran nitelikte bir maç oynadık. Aslında 1 veya 3 puan bizim için büyük bir joker olabilirdi. Çünkü hiçbir takım oynamıyor, bizim burada alacağımız puan veya puanlar büyük bir avantaj sağlayacaktı. Bunu gerçekleştiremedik. Dolayısıyla artık hafta sonu oynayacağımız ve diğer arkadaşların katılımıyla maça odaklanıyoruz. Trabzon'a da başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

Yayınlanma Tarihi:00:17,