SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mehmet Demirkol: MHK hepsine düşman!

BeIN Sports yorumcusu Mehmet Demirkol, son haftalarda takımların hakemlere ve MHK'ye olan tepkisiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

"Aynı MHK, hem Fenerbahçe'ye düşman hem de Trabzonspor'a düşman. Zaten Galatasaray'a baştan beri düşman, 'Zorlu morlu'. Bu yüzden diyorum ki alın kendiniz yönetin, sizin kendi MHK'niz olsun. Kimi getirecekseniz de getirin, yabancı getireceksiniz de yabancı getirin. Ama bu, kolay iş tabi. O zaman kim 'günah keçisi' olacak? Kalmayacak ki günah keçisi."
"Millet gerçekten topa bakmaya başlayacak. O zaman olmayacak. Ondan sonra neredesiniz Avrupa'da? Hiçbiriniz yoksunuz. Neredesiniz yani? Başakşehir dışında hiçkimse yok ortada. Beğenmediğiniz, hani Türkiye'de 'kayırılan' Başakşehir. Kimse yok ortada? Ne yapacağız?"
"Bütün bir ilk yarı Mehmet Ekici yok, ikinci yarı bir anda kurtarıcı olsun diye çağırıyorsun. Bunlar ne olacak peki? Sol bek yok, 6 tane stoper alınmış 1 tanesi oynamıyor. Elinde 1 tane oyuncu var; Gustavo, onu da stopere koyuyorsun mecburen. Elinde 1 tane ekstra oyuncu var, 'Fenerbahçeli futbolcu böyle oynar' dediğin, keyifle seyrediyorum. 1 tane var ama yani. Ne yapacağız bunlara?"
"PSG'de oynamış, geçen sene kaç tane gol atmış Mevlüt; 1 tane maç oynamadı adam, 50 dakika oynadı ligde toplam. Mevlüt, şu ülkede hangi takımda olsa 4-5 maç oynar. Kupada 6 maç oynadı, 5 mi 6 tane mi ne golü var. Bunu ne yapacağız? Tolgay'ı kim aldı, karşı cephe mi? Adamın yürüyecek hali yok ya. Allah aşkına açın seyredin şu maçı, yanındakine, sağına, soluna pas atamıyor."
"Semih Özsoy'un söylediklerine göre, evet tamam Ali Koç'a karşı bir cephe vardır. Fatih Terim'e karşı da bir cephe var. Ali Koç'a da karşı bir cephe var, görünür bir şey bu, kabul, anladım da; Falette'i o cephe mi aldırıyor? "
"6 tane stoper almışsın, 1 tanesi oynamıyor ya. 6 stoperden 1 tanesi oynamaz mı?"