SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Son dakika! İtalya’dan flaş karar: Bütün spor etkinlikleri durduruldu!

Son dakika! İtalya Olimpiyat Komitesi'nin İtalyan hükümetine yaptığı 'Tüm spor etkinliklerini durdurun' çağrısı cevap buldu. Başbakan Giuseppe Conte, futbol maçları da dahil olmak üzere tüm spor etkinliklerinin en erken 3 Nisan'a kadar durdurulduğunu açıkladı.

Güncellenme: 00:11, 10/03/2020
Son dakika! İtalya’dan flaş karar: Bütün spor etkinlikleri durduruldu!

İtalya Milli Olimpiyat Komitesi’nin akşam saatlerinde yaptığı çağrı cevap buldu. İtalya Milli Olimpiyat Komitesi, İtalya’da hükümete çağrıda bulunarak, en erken 3 Nisan’a kadar Serie A da dahil olmak üzere tüm spor etkinliklerinin askıya alınması yönünde karar verilmesini talep etmişti.

İtalya Başbakanı Giuseppe Conte Corona virüsü ile mücadele noktasında alınan önlemler dahilinde futbol müsabakaları da dahil olmak üzere tüm spor etkinliklerinin en erken 3 Nisan’a kadar durdurulduğunu açıkladı. Conte aynı zamanda okul ve üniversitelerin 3 Nisan’a kadar kapatıldığını ve halka açık tüm etkinliklerin iptal edildiğini duyurdu.

İTALYA’DA ÖLÜ SAYISI 463’E YÜKSELDİ

Corona virüsünde İtalya'dan kötü haberler gelmeye devam ediyor. Yetkililer ölü sayısının 366'dan 463'e yükseldiğini belirtti. Öte yandan virüsten etkilenen kişi sayısının da 7375'ten 9172'ye yükseldiği bildirildi. Serie A’da son olarak Juventus ile Inter’i Torino’da bir araya getiren karşılaşma kapalı kapılar ardından oynanmıştı.

CEV Kadınlar Şampiyonlar Ligi’nde mücadele eden temsilcilerimiz Eczacıbaşı Vitra ve Fenerbahçe Opet de çeyrek finalde İtalyan ekipleriyle eşleşmiş ve maçların seyircisiz olarak Slovenya’da oynanmasına karar kılınmıştı.

Yayınlanma Tarihi:20:31,