SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Rıdvan Dilmen: Fatih Terim’in dediğini Abdullah Avcı, Ersun Yanal diyemezdi!

Sivasspor ile Galatasaray'ın 2-2 berabere kaldığı mücadeleyi NTV'deki Yüzde Yüz Futbol programında Rıdvan Dilmen değerlendirdi.

"Henry Onyekuru'ya hangi Sivassporlu oyuncu penaltı değil demiş? İzlemiş mi pozisyonu? O pozisyonda VAR ile penaltı verilebilir ama hakemin göremeyeceği bir pozisyon. VAR sistemi olmasaydı, 'Nasıl penaltıyı vermedin kardeşim?' demezdim. Biz de 3-4 tekrarda gördük."
"Orta hakem Mete Kalkavan ve Var Hakemi Atilla Karaoğlan iyi bir maç yönetti. Michael Seri'ye penaltıdan neden ikinci sarı çıkmadığı konuşuluyor ama faul yapmak istemedi. Emre Kılınç ile Marcelo Saracchi'nin pozisyonu da konuşuluyor, 'Sarachhi'ye kırmızı çıkar mıydı?' diye. Orada faulü önce çalsa bunlar olmazdı. Ancak hakemin konuşulacağı bir maç olmadı."
"Sivasspor, Mike Tyson gibi giriş yaptı. İnanılmaz bir coşku, korkunç bir baskı ve motivasyon, sonunda da gol geldi. Sivasspor öne geçti ama o gol, Galatasaray'a yaradı. Sivasspor bu baskını devam ettiremedi. Galatasaray tecrübeli takım, Kadıköy'de de geriye düştü ve sonrasında oyuna hükmetti."
"1 puanı aslında Fatih Terim de Rıza Çalımbay da istemedi. İki hoca da 1 puandan mutsuz ama sezon sonu mutlu olabilirler. Sergen Yalçın üç hafta önce 'Seneyi düşünüyoruz' diyordu ama Galatasaray'ı yenerlerse, fark 3 puana düşecek."
"Fatih Terim 24 puanda kaldıktan sonra 'Oyuncu alacağız, düzeleceğiz' dedi. Bunu her hoca yapamaz. Bunu Abdullah Avcı, Ersun Yanal, Ünal Karaman diyemezdi, 'Güle güle' derlerdi."
"Galatasaray siyah-beyaz kadar farklı bir görüntü çiziyor. Radamel Falcao goller atıyor ama ilk yarıda da bu oyuncular vardı. Yuto Nagatomo, Marcelo Saracchi'den daha iyi gibi geliyor bana. Galatasaray ilk yarı 16 haftada 24 puan almış, son 9 haftada 25 puan almış. Hoca aynı, oyuncular aynı, sadece Falcao biraz kımıldamış. Bir de Nagatomo yerine Saracchi, Babel yerine Onyekuru geldi. Galatasaray'ın ilk yarıda kaybettiği puanlar abartıydı ama bu son 9 haftası da abartı."
"Haftaya Beşiktaş, Galatasaray'ı yenerse zirvede şampiyonluk yarışındaki takım sayısı 5'e çıkar. Galatasaray kazanır ya da berabere biterse, yarış 4 takım arasında kalır. Trabzonspor'un gelecek hafta iki maçı var, kritik bir hafta olacak."