SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Rıdvan Dilmen: Fenerbahçe için bu sezon ‘The End’

Rıdvan Dilmen, NTV'deki Yüzde Yüz Futbol programında Fenerbahçe ile Denizlispor'un 2-2 berabere kaldığı mücadeleyi değerlendirdi.

"O görülen kartlar, itirazlar falan hepsi sezonun bittiğinin kanıtı. Fenerbahçe'nin artık Avrupa iddiası da düşer kolay fikstürü olmasına rağmen. Haftaya 2 futbolcu da sakatlanır, adalesi atar falan..."
"Bugünkü maç 11'e 11 oynansaydı da Fenerbahçe'nin işi zor derdim. Kulüplerde bir yapılanma için doğru bir akıl lazım. Ortalıkta bir karışıklık var. Ersun hocanın kendi istikleri olmuştur ama bazıları olup bazıları olmamıştır. Tabi ki yanlışlık olduğu aşikar. Bir Fenerbahçeli genç kadın taraftarı gördünüz."
"Not alın iki hafta sonraki Kayserispor maçına 15 bin taraftar anca gider! Böyle durumlarda bazı taraftarlar inançlarını kaybederler. Fenerbahçe için bu sezon: The End (Son-Bitti)"
"İki hafta önce sahanda 20 yıldır kaybettmediğin Galatasaray'a yenilerek bazı şeyleri kaybettin. Oyuncuların hepsini göndermektense Ersun Yanal hoca ayrılmak istemiş. O sırada planlama yapmaya başlarsınız. A planı: Öyle bir antrenör getiririm ki sezonu tamamlasın. B planı: Öyle bir antrenör getireyim ki, Trabzonspor maçına konsantre edeyim. Sezon sonuna kadar bazı şeyleri değiştirsin. Gelen teknik direktör yeni bir sayfa açacak. Oyuncular da yeni gelene inanıp, gelecek sezon takımda kalmak için daha çok mücadele edeceklerdi."
"Bir önce Emre Belözoğlu, Volkan Demirel ile antrenör gibi ama ertesi günü futbolcu eşofmanlarını giyip antrenman yapıyor. Burası Fenerbahçe, böyle olmaz! Oyuncu-teknik direktör olsun diye şeyler düşünülüyormuş. Böyle gitmez! Böyle gitmez! Bazen aramızda espri yapıyoruz. Emre hem hoca hem futbolcu olsa, arada kendini oyundan çıkarıp unutup yedek kulübesine kızabilir. Espri tabi bu."
"Oyuncular havlu attı artık. Oyunculara hangi takımda oynadıklarını hatırlatacak bir antrenör lazım. Sergen Yalçın, Beşiktaş'a geldi; Burak, Atiba seneye de başımızda, aman haa çalışalım diyor!"
"Fenerbahçe'nin bu saatten sonra düşünmesi gereken 2020-2021 sezonudur. İki senedir darmadağın bir futbol takımı var."