SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mehmet Demirkol: Bu yapılamaz, men cezasına kadar gidebilir

BeINsports yorumcusu Mehmet Demirkol gündemle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Fenerbahçe idmanında takımın başında Emre Belözoğlu ve Volkan Demirel ikilisinin çıkmasını değerlendiren Demirkol çarpıcı ifadeler kullandı.

Ünlü futbol yorumcusu Mehmet Demirkol' Fenerbahçe'de Ersun Yanal'ın ayrılığı sonrası yaşananları ve ligi değerlendirdi... İşte Demirkol'un açıklamalarından satır başları:
"BÜYÜK MEYDAN OKUMA OLACAK" ---------- D. G. Sivasspor'un kendi evindeki yenilmezliği, baskın oyunu ve Galatasaray'ın son 8 haftadaki başarısını karşı karşıya getirdiğimizde iki taraf için de büyük meydan okuma olacak.
"ACAYİP HEYECANLANIYORUM" ---------- 90 dakikası çok acayip geçecekmiş gibi. Bugünden itibaren heyecanlanıyorum. Maç, çok fazla şey vadediyor. Sağ kanat savunması ve sol kanat hücumu, iki takım için de kritik nokta olabilir, kaleciler de öyle.
"KONUŞULMA ŞEKLİ İLGİNÇ" --------- Yanlış bilmiyorsam ön protokol, Türkiye'de yapılamıyor. Mert Hakan'ın Galatasaray'a transfer olduğu aralık ayından beri konuşuluyor. Ancak konuşulma şekli ilginç. Ben Galatasaray Yöneticisi olsam, bu transferden de fayda sağlayacağımı düşünsem bu transferi yapmam. Çünkü Galatasaray'ın mottosu şudur; "Sizi buraya getiren yeteneğinizdir, burada tutan ise karakterinizdir."
"VARSA YALANLAMA YAPMAK GEREKİR" ------------- Böyle bir transfer olabilir, kurallar uygunsa. Dünyanın her yerinde oluyor. Bizim de kendi insanımıza güvenmemiz gerekir. Ancak böyle bir transfer durumu varsa da yalanlama da yapmamak gerekir. Mert Hakan, Avrupa hedefim var demiş. Yarın öbür gün transfer olursa Galatasaray'a, "Hani Avrupa'ya gidiyordun?" derler. Gerçek profesyonelliğin ne olduğunu anladığımız gün, bu insanların sırtına da gereksiz binmeyeceğiz diye umuyorum.
"TALİMATLARA AYKIRI BİR DURUM" ----------- Sanırım Fenerbahçe'nin açıklamasında bir yanlışlık yapıldı. Bu olamaz çünkü. Talimatlara aykırı bir durum. Bunun bilinmiyor olması mümkün değil. Bu bir dil sürçmesi herhalde. Bu yapılamaz, bunun sonucunda men cezasına kadar giden bir süreç var. Çünkü Erkan Zengin konusunda da benzer bir risk ortaya çıkmıştı Karagümrük'te. Erkan Zengin'in sözleşmesine son verilmişti.
"KALKIP DİREKTİF VEREMEZ" ------- Emre Belözoğlu, tabii ki teknik kadro içinde yer alabilir ama resmen değil. Takımı hazırlıyor pozisyonunda da olamaz talimatlar gereğince. Maç esnasında kalkıp direktif veremiyor mesela.
"DEĞERLİ TRANSFER OLUR" ------------ (Sörloth-Bayern Münih iddiası) Sörloth bir sene daha kalsa, bir sene daha izlesek fena olmaz. Böyle bir transfer sadece Trabzonspor için değil, Türkiye için de değerli bir transfer olur. Dünyanın her yerindeki genç oyunculara, 'Gelin, kendinizi gösterin' demektir bu. Kapı olur.
"BU TRANSFER OLURSA..." ----------- Burada biraz, emeklilikten önce son nokta algısı var. Son duraktan ziyade ilk zıplama tahtası mesajını vermiş olursun bu transfer olursa. Çok değerli bu, çok daha rahat iyi transfer yapabileceğimiz anlamına gelir. İkinci şansını değerlendirmek isteyenlerin adresi olabilirsin.
"ALIP, DORTMUND'A VEREBİLİRLER" ----------- "Bu çocuk bu sene yaptı da geçen sene neden yapamadı?" durumuna da bakarlar biraz Sörloth için. Ancak daha önceden takip ettikleri bir adamdır. Neden olmadı diye düşünürken olduğunu görünce, "Biz haklıymışız, oldu" derler, alırlar. Hemen Dortmund'a verirler, Haaland'ı alırlar. Dortmund'da iki sene bakarlar Sörloth'a.''