SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hidayet Türkoğlu: Euroleague’in kararı hayal kırıklığına neden oldu

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı Hidayet Türkoğlu, Darüşşafaka Tekfen-Segafredo Virtus Bologna maçıyla ilgili bir açıklama yayımladı. Türkoğlu, alınan kararın büyük bir hayal kırıklığına neden olduğunu ifade etti.

Güncellenme: 18:00, 04/03/2020
Hidayet Türkoğlu: Euroleague’in kararı hayal kırıklığına neden oldu

7Days Eurocup Son 16 Turu B Grubu’nda İstanbul’da oynanması planlanan Darüşşafaka Tekfen-Segafredo Virtus Bologna maçı, Euroleague yönetiminin aldığı karar ile Sırbistan’ın başkenti Belgrad’a alındı. TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu, federasyonun internet sitesi üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Euroleague´in Darüşşafaka Tekfen ile Segafredo Virtus Bologna arasında oynanacak 7DAYS Euro Cup maçına ilişkin aldığı karar büyük bir hayal kırıklığına neden olmuştur.

Karar doğrultusunda, başlangıçta İstanbul´da oynanması gereken ancak İtalya´daki COVID-19 virüsü salgını nedeniyle ertelenen maç 5 Mart´ta Sırbistan´ın başkenti Belgrad´da oynanacak. Çabalarımıza ve Darüşşafaka Tekfen tarafından sunulan bütün diğer seçeneklere rağmen alınan bu kararı anlaşılmaz buluyorum. Virtus Bologna´nın başantrenörü ve bazı oyuncularının Sırbistanlı olması ihtilaflı bir durum ortaya çıkarmıştır, bu da kulübümüz Darüşşafaka Tekfen için sportmenlik dışı ve olumsuz bir ortam oluşturmaktadır. Euroleague´i bu tarz kararlar alırken daha dikkatli olmaya davet ediyorum. Bu karar nedeniyle, Türk basketbol camiasının bütün takımları, oyuncuları ve kurumsal paydaşlarıyla kırgın olduğuna inanıyorum.”