SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Başakşehir Kopenhag maçının gelirleri Mehmetçik Vakfı’na

Medipol Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ, Suriye'nin İdlib bölgesinde şehit olan askerlerimize rahmet, yaralılara şifa dilerken, UEFA Avrupa Ligi son 16 turunda oynayacakları Kopenhag maçı için de birlik beraberlik mesajı verdi. Herkesi Türk bayraklarıyla maça davet eden Gümüşdağ, "Türkiye'de rakip olsak da Avrupa'da biriz. Bakanımız, Federasyon Başkanımız ve 17 kulübün başkanına imzalı davetimizi ileteceğim. Mesele Türkiye olunca tek vücut olunduğunu göstermek istiyoruz" dedi.

Güncellenme: 13:18, 04/03/2020
Başakşehir Kopenhag maçının gelirleri Mehmetçik Vakfı’na

Turuncu-lacivertlilerin başkanı Göksel Gümüşdağ, Başakşehir Fatih Terim Stadyumu’nda basın toplantısı düzenledi. Suriye’nin İdlib bölgesinde şehit olan askerler için büyük üzüntü duyduğunu belirten Göksel Gümüşdağ, “Görev yapan tüm askerlerimize Allah güç kuvvet versin. İdlib’de şehit düşen askerlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Acımız devam ediyor, şehitlerimiz var, Allah rahmet etsin. Kalanlara sabır diliyoruz. Ateş düştüğü yeri yakıyor” diye konuştu.

UEFA Avrupa Ligi son 16 turunda Danimarka’nın Kopenhag takımıyla 12 Mart’ta oynayacakları maç öncesi birlik beraberlik mesajı veren Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ, şunları kaydetti:

“Biz de bu vatanının çocukları olarak birkaç gündür sosyal hayata adapte olmakta zorlanıyoruz. Biz de bir futbol kulübü olarak işlerimizi iyi şekilde yaparak ülkemizi Avrupa’da gururlandırmak istiyoruz. UEFA Avrupa Ligi’nde son 16 turuna kaldığımızda sahada büyük bir zafer ama 33 şehidimizin olduğunu öğrendiğimizde soyunma odasında büyük bir sessizlik vardı. Başakşehir Avrupa’da devam ediyor. Avrupa’da ülkenin lokomotifi olarak devam ediyoruz ve böyle zamanlarda nasıl  kenetlenebildiğimizi dünya görmeli. Hangi takımı tutarsa tutsun, mesele memleket meselesi olunca kenetlendiğimizi göstermeliyiz. Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na ve Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir ve 17 kulüp başkanına çağırıda bulunacağım. 12 Mart tarihinde Başakşehir Fatih Terim Stadı’nda oynayacağımız maçı şehitlere adıyoruz. Hangi takımı tutarsanız tutun, o takımın formasıyla gelin, hiç fark etmez. Ama elinizde bir Türk bayrağıyla Türkiye’yi destekleyin. Sporting maçında tarihi bir skor alındı. Tribünlere bakıldığına Fenerbahçeli, Galatasaraylı, Trabzonsporlu, Beşiktaşlı taraftarlar vardı. Türkiye’de rakip olsak da Avrupa’da biriz. Bakanımız, Federasyon Başkanımız ve 17 kulübün başkanına imzalı davetimizi ileteceğim. Mesele Türkiye olunca tek vücut olunduğunu göstermek istiyoruz.”

“MAÇIN GELİRLERİ MEHMETÇİK VAKFI’NA”

Ülke puanı olarak da önemli bir maça çıkacaklarını hatırlatan Gümüşdağ, “Ülke puanı olarak da çok önemli. Tribünde 17 bin Türk bayrağıyla maça çıkacağız. Milli maç havasında oynanmasını diliyoruz. Bizi yalnız bırakmasınlar. Maç gelirleri de Mehmetçik Vakfı’na bağışlanacak” dedi.