SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Corona virüsü İsviçre’yi de vurdu!

İtalya'da ertelenen veya seyircilerin alınmayacağı maçlardan sonra İsviçre de corona virüsü nedeniyle futbol maçlarının ertelendiğini açıkladı.

Güncellenme: 19:13, 28/02/2020
Corona virüsü İsviçre’yi de vurdu!

İsviçre Futbol Federasyonu’ndan yapılan açıklama ile cuma ve pazar günleri arasında oynanacak olan İsviçre Süper Ligi ve Challenge Ligi’ndeki maçlar corona virüsü nedeniyle ileri bir tarihe ertelendi.

Koronavirüs nedeniyle bir ülke daha futbol maçlarını ertelemek durumunda kaldı. Son rakamlara göre 15 İsviçre vatandaşının corona virüse yakalanması nedeniyle karantina altında olmasından dolayı İsviçre’de futbolun oynandığı en üst düzey iki ligde bu hafta oynanacak olan karşılaşmalar ileri bir tarihe ertelendi.

İLGİLİ HABER Corona virüsü sporu vurdu! Turnuva ve Milliler`in kampı iptal edildi Corona virüsü sporu vurdu! Turnuva ve Milliler`in kampı iptal edildi

İsviçre Futbol Federasyonu yetkilileri, önümüzdeki günlerde kulüp yetkilileri ile bir görüşme yaparak ligin ilerleyişi konusunda fikir alışverişinde bulunacak. Yetkililerin gündeminde, önümüzdeki haftalarda oynanacak olan karşılaşmaların bir kısmını seyircisiz oynama konusu da olacak.

Öte yandan İsviçre Federal Konseyi, 15 Mart 2020 tarihine kadar 1000 kişiden fazla olan toplantı ve gösterilerin de yasakladığını açıkladı.

İLGİLİ HABER UEFA`dan `corona virüsü` açıklaması! EURO 2020, Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi... UEFA`dan `corona virüsü` açıklaması! EURO 2020, Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi...