SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Deontay Wilder Tyson Fury’ye yenilmesinin nedenini buldu: Bacaklarımda derman kalmadı

Yıllarca konuşulacak olan maçta Tyson Fury'ye mağlup olan Deontay Wilder, yenilginin nedeni olarak ringe giden yolu gösterdi.

Dünya Boks Konseyi (WBC) ağır siklet boks şampiyonu ABD’li Deontay Wilder, unvanını korumak için çıktığı Britanyalı boksör Tyson Fury’ye yenilerek kemerini kaybetti.
Herkesin konuştuğu karşılaşmada rakibine 7. rauntta teknik nakavt ile yenilen Deontay Wilder, mağlubiyetine neden olarak ringe giden uzun yolu gösterdi.
Maça çıktığında bacaklarında derman kalmadığını belirten Deontay Wilder, Tyson Fury'nin canını pek fazla acıtmadığını söyledi.
Maça maske ve zırhlı bir kostümle çıkan Deontay Wilder, yaptığı tercihin yanlış olduğunu belirtti.
Kostümünün maç öncesi giymek için çok ağır olduğunun altını çizen Deontay Wilder, Yahoo'da yaptığı açıklamada ringe giden yolun uzun olması sonrasında yorulduğunu anlattı.
Deontay Wilder, açıklamasında "Maçın başında bacaklarımın yorgun olduğunu hissettim. Üçüncü rauntta ise bacaklarımda derman kalmamıştı. Tyson Fury'ye bu nedenle kaybettim" dedi.
Dünya Boks Konseyi (WBC) şampiyonu ABD'li Deontay Wilder, ABD'nin Las Vegas kentindeki MGM Grand Garden Arena'da unvanını korumak amacıyla eski dünya şampiyonu Büyük Britanyalı Tyson Fury ile ikinci kez karşı karşıya gelmişti.
Tüm dünyanın heyecanla takip ettiği müsabakada Fury, Wilder'ı 7. rauntta teknik nakavtla yenerek şampiyon olurken, Amerikalı boksör Wilder, sahaya havlu atan antrenörüne büyük tepki göstermişti.
İlk raundun başından, maçın bitimine kadar çok üstün bir oyun sergileyen Fury, böylelikle Deontay Wilder'ı mağlup eden ilk isim olmuştu.
Mücadelenin 7. raundunda Amerikalı boksör Wilder'in antrenörü sahaya havlu atarak maçın bitmesini istemişti.
Ünlü boksör maç sonrası antrenörüne 'Bunu neden yaptın?' diye bağırarak tepki göstermişti.