SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mehmet Demirkol: Galatasaray 6-0’ı temizleyebilirdi!

Süper Lig'in 23. haftasında oynanan Fenerbahçe-Galatasaray derbisi sonrasında Mehmet Demirkol, Bein Sports Haber kanalında mücadeleyi yorumladı. Demirkol, "Galatasaray 6-0'ı temizleyebilirdi" iddiasında bulundu.

"Tolgay Arslan, çok uzun süredir üst düzey futbol oynayamıyor. Ersun Yanal’ın takımın merkezini oluşturan Gustavo yerine Tolgay'ı koyacağını düşünmemiştim. İlk 11'de görünce Fenerbahçe'nin kazanma ihtimalini de çok fazla düşünemedim. Tolgay Arslan, oyunun merkezinde oynamak için hazır değil. Hazırlanabilecek gibi de değil."
"Tolgay'la Ozan'ın toplam istatistiğini Seri tek başına yaptı. Ersun Yanal öyle bir orta saha tercihi yaptı ki, Galatasaray'ın bütün defolarını artıya çevirdi. Saracchi ve Onyekuru arka arkaya oynayabildi, ne kadar riskli aslında."
"Dünkü Fenerbahçe kadrosunu, ligdeki her takım yenebilirdi. 20 küsür yıllık yük Galatasaray'ın omuzlarına bu kadar çökmeseydi, dün sadece 20 yılı değil, 6-0'ı da temizleyebilirlerdi. Onun farkına varamadılar onlar da. 'Fatih hocanın planı, Fenerbahçe'nin de defolarıyla çok doğru işledi."
"Sezon öncesinden bu yana ‘kim şampiyon olur’ sorusuna hep ‘Trabzonspor’ cevabını veriyordum. Ama bundan sonra ‘belli olmaz’ diyeceğim."
"Altay'da da problem var ama bu savunmayla ne yapacaksın ki? Sürekli birileriyle karşı karşıya kalıyorsun. Onyekuru'nun karşısında 5 defa kazandı, 6. düelloda golü yedi. Ne yapsın yani?"
"Jailson'un, doğru bir orta sahayla Onyekuru'yu bu kadar çok kaçıracağını düşünmüyorum."
"Onyekuru konusunda yanıldım. O kadar uzun süre oynamayıp, üstüne sıtma hastalığı geçirince hiçbir faydası olmayacağını düşünüyordum. Geçen sene Mitroglou'nun Akhisarspor maçı gibi, dünkü maç da Onyekuru'yu bu sezon kurtarır."
"Onyekuru'nun pozisyonuna neden penaltı verildiğini anlamadım. Burada darbe yok."
"Bu serinin bitmesi uzun vadede Fenerbahçe'nin işine yarayacak. Fenerbahçe, bundan dolayı kaç senedir kazanamıyordu. Berabere bitiyordu maçlar. Elde sadece bu kalmıştı."
"Ali Koç tribünden inmedi, bildiğin atladı yani. Küfürleşme, kavga yok ama. Ancak hayatımda ilk kez kulüp başkanı adına görüyorum böyle bir şey. Fenerbahçeli futbolcuların yarısı yapamaz bunu. Ben atlasam tüm bağlarım kopar yani."