SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tarihe geçen derbinin son anlarında ortalık karıştı! 2 kırmızı kart çıktı…

Galatasaray'ın 21 yıl sonra Fenerbahçe'yi Kadıköy'de mağlup ettiği maçın son anlarında ortalık karıştı. (Fotoğraflar: Fatih Erdoğdu-DHA-İHA)

Galatasaray Fenerbahçe karşısında 80'de Falcao'nun penaltı golüyle 2-1 öne geçti. 1-0'dan 2-1'lik üstünlüğü alan Galatasaray'da Fatih Terim Belhanda'yı kenara alarak Ahmet Çalık'ı oyuna soktu.
Yavaş adımlarla kenara gelen Belhanda kendisine hızlı olmasını söyleyen Deniz Türüç'ün yüzüyünü eliyle itti.
Belhanda'nın o hareketi sonrası saha bir anda karıştı. Deniz Türüç Belhanda'nın yüzüne yapılan bu hareket sonrası adeta çılgına döndü. Yedek kulübesine doğru giden Belhanda'nın peşinden giden Türüç yedek kulübesinde kendisine engel olmak isteyen Fatih Terim'i de iterek Belhanda'nın üzerine saldırdı.
Fatih Terim Deniz Türüç'e sarılarak sakinleşmesini söyledi. Yaşanan arbedede diğer futbolcular araya girerek Deniz Türüç'ü sakinleştirmeye çalıştı.
Yaşananların ardından maçın hakemi Halil Umut Meler Belhanda'ya ikinci sarıdan kırmızı kart gösterdi. Belhanda kırmızı kart görünce Ahmet Çalık da oyuna girememiş oldu.
Ahmet daha sonra Falcao'nun yerine oyuna dahil oldu. Galatasaray yedek kulübesine giren ve Belhanda'nın üzerine yürümek isteyen Deniz Türüç ise direk kırmızı kartla oyundan atıldı.